NOWY DWÓR MAZ. Dzień Ziemi w Szkole Podstawowej nr 3

2022-05-25 3:16:37

Światowy Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto obchodzone 22 kwietnia. Każdego roku uczniowie naszej szkoły aktywnie włączają się w obchody tego święta, aby pokazać jak ważne jest dbanie o naszą planetę

Z tej okazji miały miejsce różne formy aktywności ekologicznej. Do ich przeprowadzenia wykorzystaliśmy przyrodnicze walory otoczenia naszej szkoły. Wśród pięknych sosen i klonów na naszym boisku przy słonecznej pogodzie, każda klasa spędziła jedną lekcję rozwiązując zadania związane z przyrodą i ekologią. Była to nauka segregowania śmieci zgodnie z zasadami obowiązującymi na terenie naszej gminy. Obserwowaliśmy pod mikroskopem glony, które rosną na naszych drzewach. Sadzone były roślinki, które uprawiane są dalej w salach. Uczniowie musieli wykazać się znajomością gatunków drzew otaczających naszą szkołę. Zajęcia z dużym zaangażowaniem przeprowadzili uczniowie klasy 7a.
Młodsze dzieci obejrzały przedstawienie “Sąd nad ropuchą” przygotowane przez klasę 6a na zajęciach kreatywności. Okazało się, ze brzydkie ropuchy mogą wzbudzić sympatie dzięki pozytywnej roli jaką pełnią w naszych ogródkach.
Uczniowie klas 7 i 8 wykazali się pomysłowością i kreatywnością i wykonali plakaty tematyczne, którymi udekorowano szkolny korytarz.
Cała akcja przeprowadzona wśród uczniów szkoły miała na celu wzbudzenie współodpowiedzialności za stan środowiska w przyszłości, poczucia troski o czystość najbliższego otoczenia oraz wychowanie w duchu miłości i szacunku do przyrody.

 

ZS3

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…