Facebook
NOWY DWÓR MAZ. Dzieci uczestniczyły w zajęciach z psem

2022-04-13 12:54:42

11 kwietnia 2022 r. profilaktyk nowodworskiej komendy i przewodnicy psów służbowych wraz ze swoimi czworonogami, udali się na spotkanie z uczniami Szkoły Podstawowej nr 7 w Nowym Dworze Mazowieckim. Dzieci mogły na własne oczy zobaczyć tresurę psa służbowego oraz usłyszały cenne wskazówki, dotyczące zachowania się w niebezpiecznych sytuacjach. Całe spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych, którzy chętnie wzięli udział we wspólnej dyskusji, zadając mnóstwo ciekawych pytań.

W poniedziałek asp. Aneta Fabisiak- Wydurska z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim, wspólnie z dwoma policjantami- przewodnikami psów służbowych- udali się do Szkoły Podstawowej nr 7 w Nowym Dworze Mazowieckim. Funkcjonariusze przeprowadzili ciekawą i interesująca lekcję z uczniami klasy III C. Najmłodsi mieli okazję na własne oczy obejrzeć tresurę psa policyjnego, a także zobaczyć kilka sztuczek w jego wykonaniu.
Następnie dzieci udały się wspólnie z policjantką nowodworskiej komendy do budynku szkoły. Tam w skupieniu słuchały cennych rad funkcjonariuszki, dotyczących zachowania się w sytuacji zagrożenia. Uczniowie dowiedzieli się także o bezpieczeństwie w drodze do i ze szkoły, w domu oraz podczas zabaw w czasie wolnym.
Najmłodsi byli bardzo zaangażowani podczas całej prelekcji i chętnie odpowiadali na zadawane pytania, wykazując się przy tym dużą wiedzą na temat bezpieczeństwa.

asp. sztab. Joanna Wielocha/mn
KPP Nowy Dwór Maz.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *