Facebook

NOWY DWÓR MAZ. Dokuczliwe sąsiedztwo cmentarza

2019-06-27 7:31:02

– Wyrzucają nam śmieci z cmentarza pod dom – żalą się mieszkańcy bloku przy ulicy Chryzantemy 1 w Nowym Dworze Maz. – Nie mamy od wielu lat altanki śmietnikowej, mimo iż od dawna o nią zabiegamy. Piszemy prośby, na które nie ma reakcji od władz

Takie i inne zarzuty usłyszała radna Pani Angelika Sosińska podczas spotkania z mieszkańcami budynku przy ul. Chryzantemy 1.

Mieszkańcy zwracają uwagę, że w bloku są szczury, nie ma prądu na klatce schodowej oraz na balkonie, a z tych właśnie balkonów są wejścia do mieszkań. W budynku jest problem z wentylacją – ptaki wpadają do szybów aż do mieszkań na parterze, brakuje też przeglądów kominiarskich.

Jak kiedyś poprosili, by przyszedł kominiarz, to i owszem przyszedł, ale powiedział, że na dach nie wejdzie, bo ma lęk wysokości, a poza tym to on nie ma klucza na dach – mówią mieszkańcy.

W mieszkaniach jest wilgoć i grzyb, popękane ściany, mimo że budynek stoi zaledwie od 7 lat. Brakuje piwnic i komórek dla mieszkańców, by mogli trzymać sprzęt czy rowery. Na klatce schodowej są wejścia do szamba, z którego wychodzi robactwo. Z rynien cieknie woda po budynku, bo są popękane. Zapadają się chodniki przed budynkiem.

Do naszego śmietnika przywożą śmieci z miejscowych sklepów. Ponieważ nie jesteśmy odgrodzeni od cmentarza, ludzie z cmentarza wychodząc wyrzucają śmieci do naszych pojemników, a my później nie mamy miejsca na nasze śmieci, bo zalegają wiązanki cmentarne i znicze – relacjonują mieszkańcy.

Podczas wizyty radnej można było zauważyć osobę wychodzącą z cmentarza i wyrzucającą małe śmieci do śmietnika blokowego.

Nie mamy domofonów, są zepsute. Przed blokiem zwłaszcza latem przychodzą obcy ludzie, którym strach zwrócić uwagę. Gdy wypiją odwracają się do ściany budynku i załatwiają swoje potrzeby wprost mieszkańcom w okna. Ludzie boją się zwrócić uwagę, bo jak kiedyś jeden z nich zwrócił uwagę, to w jego okno poleciała pusta butelka i wybiła szybę – kontynuują mieszkańcy, którzy zapraszali do środka pokazując popękane ściany w mieszkaniach i wilgoć. Do mieszkań podczas deszczów leje im się woda z klatek balkonowych.

Nie wierzą już w żadną pomoc dla nich. Czują się zupełnie opuszczeni i oszukani. Do powyższej sprawy wrócimy wkrótce.

Elżbieta Radomska

Comments

comments

10 komentarzy

 1. Mieszkanka odpowiedz

  Ale za te mieszkania trzeba płacić, bo za darmo nikt tu nie mieszka . A grzyba w mieszkaniach mają Ci co nie dbają i są brudasami. Po 2 jeżeli do bloku wrzucili patologie razem z normalnymi ludźmi to się nie dziwmy że blok jest w tragicznym stanie.

 2. Www odpowiedz

  Wziąść się za robotę a nie czekać na to by wszystko dostać. Ciekawe czy czynsz połowa płaci bo raczej nie. Grzyba w domu mają to się mieszkanie rematuje. Powiat niech da pieniądze najlepiej szkoda gadać co tam się wyprawia aż zal słuchać tego narzekania ciągłego za darmo dostali jeszcze źle

  1. 123 odpowiedz

   A Ci co płacą?? Czemu maja na tym cierpiec … niech wyrzuca na baraki gdzies tych co nie placa i zrobia blok porzadnie bo nie dlugo to on sie zapadnie bo wszystko odpada . Bo akurat malo sie tam nie placi to mieszkania komunalne.

 3. Aaa odpowiedz

  Tam się nie kupuje mieszkań, tam się dostaje

 4. Gość odpowiedz

  Po co kupowali tam mieszkania skoro cmentarz stoi tam od dawna?

  1. :) odpowiedz

   To nie znaczy ze maja z cmentarza śmieci wyrzucac niech sobie do samochodu wsadza i w swoim mieszkaniu wyrzuca a nie. Ciekawe czy Pan/Pani bylaby zadowolony/na gdyby za te smieci to Pan/Pani płacil/ła.. i gdyby wrocil Pan\ni z pracy i nie miał/ła auta gdzie postawic niech kosciol na parking da jest miejsce gdzie kolo torow na tylach mozna badz cmentarza jak sobie wykupia parking .

  2. Wolf odpowiedz

   To są mieszkania komunalne wuju dobra rado.

  3. .... odpowiedz

   To nie sa mieszkania własnosciowe … chyba ze ktos wykupil chodz watpie ludzie dostali te mieszkania … gdy jeszcze blok nie wygladal tak tragicznie i tak nie bylo jak teraz bo faktycznie tam sie dzieje Sajgon klatki okropne, plytki odpadaja ze schodow tez 😂.. tak ze mozna sobie naprawde krzywde zrobic schodzac. I te dni swiete gdy ludzie z bloku nie maja gdzie zaparkowac bo parkuja ci z cmentarza ktorzy przyjezdzaja w odwiedziny . Szlaban powinien tam stac na wjezdzie . I powinno byc ogrodzone bo sie dzieje tak jak jest opisane.

   1. Henio odpowiedz

    Szlaban, parking, może jeszcze kamery i ochroniarz? To jest blok komunalny z czynszem 4zł za metr kwadratowy a nie zamknięte osiedle apartamentowców 😀

  4. Aaa odpowiedz

   Tam się nie kupuje mieszkań, tam się dostaje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…