NOWY DWÓR MAZ. Doczekali się remontu budynku przy ul. Legionów

2020-05-20 12:10:19

Straszący widokiem i będący w opłakanym stanie technicznym budynek mieszkalny przy ul. Legionów 18 w Nowym Dworze Maz. doczeka się remontu

Nowy Dwór Maz.- miasto pamiętające i wojska szwedzkie idące na Warszawę i pobyt Cara Mikołaja I na inspekcji podczas budowy naszej Twierdzy Modlin. Nie oszczędziły naszych terenów również wydarzenia historyczne związane z wybuchem II Wojny Światowej w 1939 roku. Budynki powstałe w połowie lat 30 – tych przed wybuchem wojny, niektóre już nie istnieją, ale mamy w naszym mieście takie, które nadal stoją. Pobudowane z cegły, często obecnie w opłakanym stanie, wymagające gruntownych remontów, ponieważ nadal mieszkają w nich ludzie. Są to budynki bez łazienek, często bez bieżącej wody w mieszkaniu. Po gruntownym sprawdzenia, gdzie i co można naprawić miasto powoli zaczyna prace.

Niestety, utrudnione jest to też przez wiekowość danych budynków, ponieważ należą do zachowanych w mieście zabytków i każda decyzja w ich sprawie musi być zatwierdzona przez konserwatora zabytków.

Budynek przy ulicy Legionów 18 w centrum miasta, straszący od pewnego czasu swoim obliczem zarówno mieszkańców, jak i przejezdnych (znajduje się obecnie przy drodze wojewódzkiej po przebudowie ulicy Modlińskiej), doczekał się na swoją kolej i obecnie mają zacząć się prace remontowe tego budynku w ramach zadania pod nazwą “Odbudowa tkanki mieszkaniowej miasta Nowy Dwór Mazowiecki jako element szerszego działania rewitalizacyjnego”. Prace te realizowane będą przez firmę P.P.H.U. “Anetka”.

W zakres remontu wchodzi: ocieplenie budynku warstwą styropianu i pomalowanie ścian niestety w kolorach szarości, bo na takie zgodę wyraził konserwator (mieszkańcy woleliby żeby budynek był pomalowany w cieplejszym kolorze, jak wiele innych budynków mieszkalnych). Przeprowadzone zostaną również prace remontowe na klatce schodowej oraz na dachu. Prace mają potrwać do 5 października 2020 roku.

Mieszkańcy budynku bardzo ucieszyli się na tę wiadomość, ponieważ oprócz widocznych popękanych ścian budynku na zewnątrz, w środku panuje wilgoć, a zimą jest chłodno w mieszkaniach. Mają nadzieję, że po ociepleniu budynku sytuacja ta ulegnie poprawie. Czekamy na relacje mieszkańców po zakończeniu remontu budynku.

Elżbieta Radomska

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *