NOWY DWÓR MAZ. Co z paczkami żywnościowymi z OPS-u?

2020-03-31 12:39:11

W życiu różnie się układa. Nie wszyscy mają wystarczające środki na swoje potrzeby. Dla tych najbardziej potrzebujących pomoc niesie Pomoc Społeczna w Nowym Dworze Mazowieckim przy ul. Partyzantów 7. W ostatnim czasie ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną w kraju sytuacja uległa zmianom…

Z zapytaniem zwrócił się do nas czytelnik, z prośbą o wyjaśnienie sytuacji, jaka miała miejsce w połowie marca, kiedy pomimo informacji o terminie wydawania paczek żywnościowych, żadnych paczek nie wydano.

Pomoc w formie paczek żywnościowych miała być wydawana w dniach 16 i 17 marca w siedzibie Pomocy Społecznej. Niestety odwołano termin wydawania. W kolejnym tygodniu od 23 marca został wyznaczony następny termin. Niestety, osoby zgromadzone przed budynkiem usłyszały, że w danym dniu paczki żywnościowe nie będą wydawane, pomimo wcześniejszych ustaleń.

Na prośbę PCK wydawanie żywności w ramach programu operacyjnego pomoc żywnościowa 2014-2020 miało odbyć się zgodnie z podjętymi ustaleniami w dniach: 23.03 (nazwiska od litery A-J), 24.03 (nazwiska od litery K-P), 26.03 (nazwiska od litery R-Z). Z uwagi na to, iż pierwszego dnia tj. 23 marca zgłaszały się osoby, które gromadziły się w ilości powyżej 50 osób i nie można było zapewnić odbiorcom oraz osobom wydającym bezpieczeństwa sanitarnego, podjęta została decyzja o wstrzymaniu wydawania produktów żywnościowych. Ośrodek Pomocy Społecznej nawiązał współpracę z Wojskami Obrony Terytorialnej i wspólnie z pracownikami socjalnymi od dnia 24 marca paczki żywnościowe przygotowane w ramach w/w programu są dostarczane bezpośrednio do domów osób, które korzystają z tej formy pomocy – poinformowała naszą redakcję pani Małgorzata Olbryś z nowodworskiego OPS-u.

Faktycznie, już następnego dnia część osób usłyszała telefonicznie, że transport paczek do nich odbędzie się, ale należy być w domach. Tak też się stało. 24 marca we wtorek odbyły się pierwsze transporty żywności na terenie Nowego Dworu Maz. W poniedziałek 30 marca od rana na teren Pomocy Społecznej przy ulicy Partyzantów 7 w mieście zaczęły zjeżdżać się samochody mogące zabrać żywność do kolejnych gmin naszego powiatu. Sytuacja została opanowana i rozwiązana w trochę inny sposób. Niestety w obecnej sytuacji, którą mamy w kraju dobrze jest, gdy udaje się je rozwiązać pomyślnie, zwłaszcza dla tych, którzy z niecierpliwością czekają na pomoc. Oby szybko i pomyślnie udało się rozwiązać takie problemy, bo przed nami przecież święta Wielkanocne.

Niektórzy ludzie w związku z obecną sytuacją stracili miejsca pracy lub dostali niższe pensje, więc potrzebujących może nam przybywać. Oby wszyscy mogli pomyślnie znaleźć rozwiązanie w swojej sytuacji.

Elżbieta Radomska/Ewa Gruszka

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…