NOWY DWÓR MAZ. Burmistrz Kowalski nie został prezesem PZKol

2021-11-12 12:50:39

Wbrew wcześniejszym doniesieniom jakoby Burmistrz Nowego Dworu Maz. miał zostać nowym prezesem Polskiego Związku Kolarskiego, Jacek Kowalski finalnie nie stanął do wyborów na to stanowisko


Burmistrz prezesem Polskiego Związku Kolarskiego? Czemu nie. Jeszcze w piątek, 5 listopada portal naszosie.pl opublikował wywiad z Jackiem Kowalskim, w którym ten mówił o swoich poglądach na temat obecnego i przyszłego funkcjonowania związku, w którym zasiadał w zarządzie. Wspominał również o tym, że jego kompetencje, które od lat zdobywa jako burmistrz byłyby plusem na stanowisku prezesa. Jednak zaznaczył, że nie jest najważniejsze czy to on nim zostanie, ale żeby odciąć PZKol od złej przeszłości.

fot.: FB Jacek Kowalski – Burmistrz Nowego Dworu Mazowieckiego

”- Nie prowadziłem żadnej kampanii wyborczej, nie jeżdżę po okręgach, nie spotykam się z działaczami. Ja nigdy nie wpadłem na pomysł, aby kandydować – to były sugestie oddolne, które otrzymywałem w mailach, SMS-ach, na Messengerze, żebym zechciał kandydować. To naprawdę nie jest najważniejsze, czy ja zostanę prezesem czy nie.” – zaznaczył w wywiadzie J. Kowalski.

Jeszcze przed głosowaniem podczas zgromadzenia delegatów Polskiego Związku Kolarskiego, które odbyło się w dzień po ukazaniu się ww. wywiadu, burmistrz NDMaz. wycofał swoją kandydaturę i poparł Rafała Makowskiego, dotychczasowego szefa komisji rewizyjnej PZKol. Ten jednak przegrał w II turze wyborów z Grzegorzem Botwiną.

red.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…