NOWY DWÓR MAZ. Budują drogę dla rowerów

2019-02-28 8:30:05

Nasi czytelnicy wielokrotnie zgłaszali się do nas z pytaniem, co się dzieje na ul. Morawicza i na Osiedlu Młodych. Co to za prace remontowo – budowlane? Co się dzieje z chodnikami?

Proszę zbadać prace na Osiedlu Młodych. W zeszłym roku był robiony chodnik nówka od podstaw, wydano kupę pieniędzy z naszych podatków, a na dzień dzisiejszy zostaje zrywana nowa kostka, nowe krawężniki wraz z podsypką betonowo – piaskowa. Ponoć robią ścieżkę rowerową. To trzeba zerwać nowy chodnik, położyć od nowa? Nie ma się od kogo dowiedzieć (…) jako redakcja zajmijcie się tą sprawą” – apelował do nas jeden z czytelników.

Postanowiliśmy wyjaśnić, co takiego dzieje się na ul. Morawicza, Wojska Polskiego i dalej na chodniku prowadzącym z Osiedla Młodych w kierunku Rajszewa. Jest to popularny chodnik, z którego korzystają zarówno spacerowicze, jak i biegacze czy rowerzyści.

Okazuje się, że nie ma powodu do niepokoju, a nawet należałoby pochwalić taką inicjatywę. Jak tłumaczy Urząd  Miejski w Nowym Dworze Maz., jest to po prostu kolejny etap budowy ścieżek rowerowych w naszym mieście. Drogi dla rowerów powstaną wzdłuż ulic: Paderewskiego, Morawicza, Wojska Polskiego (przy drogach osiedlowych, nie przy głównej trasie) oraz na chodniku prowadzącym do Rajszewa, w kierunku Jabłonny. Ścieżka powstanie również wzdłuż ul. Granicznej, gdzie połączy drogę nr 631 ze ścieżką rowerową przy ul. Przemysłowej. To nie koniec nowości. Jak zapowiadają władze Nowego Dworu, w ramach inwestycji pojawią się także miejsca odpoczynku dla rowerzystów. Będą to miejsca z ławkami, koszami na śmieci oraz stacje naprawy rowerów. Dodatkowo miasto planuje wprowadzić oznakowanie z tabliczkami kierunkowymi. Całość prowadzona jest w ramach projektu unijnego ze Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (ZIT).

Oznacza to, że już na wiosnę pojedziemy nowymi ścieżkami rowerowymi, co bardzo cieszy i przybliża nas do nowoczesnych miast europejskich, gdzie jazda rowerem jest promowana jako ekologiczna alternatywa dla ruchu samochodowego.

Joanna Lejtan

Comments

comments

2 komentarze

  1. mieswzkaniec odpowiedz

    Budowa ścieżek rowerowych ciągnie się tygodniami, utrudniając przejścia pieszym.
    Sprawa powinna być nadzorowana przez Władze miasta..

  2. Kulfon odpowiedz

    Oto jak będzie wyglądać odcinek ścieżki rowerowej na Osiedlu Młodych. 1/4 ścieżki będzie zajeta przez auta które stoją na parkingu, gdy auto dojedzie do krawężnika będzie wystawiać na ulicę. Może ktoś z włodarzy zajmie się tym. Proszę wziąć pod uwagę
    zdrowie i bezpieczeństwo użytkowników ścieżki jak i właścicieli samochodów którzy będą szukać winnych uszkodzeń.(odcinek przy Wojska Polskiego 11). Miejsce parkingowe powinno mieć 2,3m/5m. Proszę zmierzyć, ma 4,6m długości. Niech ktoś zwróci uwagę, a nie tylko chwalić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *