NOWY DWÓR MAZ. Brutalnie zamordowali chorego mężczyznę

2019-04-18 9:26:23

Zapadł wyrok w sprawie morderstwa 40-letniego mieszkańca Nowego Dworu Mazowieckiego. Do zdarzenia doszło w grudniu 2015 r. Po trwającym prawie 4 lata procesie, Sąd Okręgowy w Warszawie skazał na 25 lat więzienia 27-letniego Patryka K. oraz na 15 lat pozbawienia wolności 39-letniego Przemysława G. i 36-letniego Kamila Ł.

W poniedziałek (15 kwietnia) zapadł wyrok w sprawie zabójstwa 40-letniego Krzysztofa A., mieszkańca Nowego Dworu Mazowieckiego. Do zabójstwa doszło 2 grudnia 2015 r. Trójka oskarżonych najpierw włamała się do mieszkania śmiertelnie chorego mężczyzny. a gdy ten próbował się bronić najpierw go skatowali, łamiąc mu niemal wszystkie żebra, po czym przy użyciu skradzionego wcześniej śrubokrętu zadali kilka ciosów w plecy i pośladki. W wyniku odniesionych obrażeń 40-latek zmarł.

Ponowne rozpatrzenie sprawy

Poniedziałkowe posiedzenie było kolejnym w tej sprawie. Poprzedni Sąd rozpatrujący sprawę zmienił przyjętą przez Prokuraturę kwalifikację czynu i skazał oskarżonych za rozbój z użyciem niebezpiecznego przedmiotu połączony z ciężkim uszczerbkiem na zdrowiu. Uznając, że, śmierć ofiary to “eksces” podczas włamania. Jednocześnie skazał: 36-letniego Kamila Ł. na karę 15 lat pozbawienia wolności z uwagi na działanie w warunkach recydywy; 39-letniego Przemysława Ł. na karę 12 lat pozbawienia wolności, również z uwagi na działanie w warunkach recydywy oraz 27-letniego Patryka K. na karę 8 lat pozbawienia wolności. W lipcu 2018 r. wyrok został uchylony przez Sąd Okręgowy w Warszawie.

Zabójstwo z zamiarem ewentualnym

Prowadząca sprawę morderstwa Sędzia Alina Sobczak Barańska z Sądu Okręgowego w Warszawie uznała, wszystkich oskarżonych winnych dokonania zabójstwa w związku z rozbojem, w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie i skazała oskarżonych na wyroki: 25 lat więzienia 27-letniego Patryka K. oraz 15 pozbawienia wolności 39-letniego Przemysława G. oraz 36-letniego Kamila Ł. Wszyscy oskarżeni zostali także pozbawieni praw publicznych na okres 10 lat.

Makabryczne szczegóły

“Ruszyli na łowy. (…) Szli z założeniem, że Krzysztof A. jest łatwą ofiarą. Że to jest taki chorowity pijak, który nie będzie się bronił. Pokrzywdzony ich zaskoczył. Walczył o życie. Walczył bardzo mocno. Do tego stopnia, że Kamil Ł. i Patryk K. zarzucili mu kołdrę na głowę.(…) Bili, kopali. Połamali mu praktycznie wszystkie żebra” – tak sędzia opisała wieczór w którym doszło do morderstwa.

Zanim mordercy z Nowego Dworu Mazowieckiego pierwszy raz stanęli przed sądem przez blisko rok byli na wolności. Co prawda policjanci od samego początku typowali oskarżonych mężczyzn. Jednak nie posiadali jednoznacznego dowodu. Dopiero badania genetyczne potwierdziły podejrzenia policji. W pierwszym procesie na ławę oskarżonych trafiła także Agnieszka G., żona Przemysława G. Podejrzana była  o pomoc w zacieraniu śladów przestępstwa. Kobieta została skazana na rok nieodpłatnych prac społecznych i ta część wyroku jako jedyna została utrzymana w mocy.

IQ-7/red.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *