NOWY DWÓR MAZ. Będą wyższe opłaty za śmieci?

2020-12-18 1:36:05

Zarząd Budynków Komunalnych złożył najkorzystniejszą ofertę na odbiór i zagospodarowanie opadów komunalnych z terenu Nowego Dworu Mazowieckiego w 2021 roku. Ta oferta jest jednak wyższa aniżeli zakładali nowodworscy urzędnicy. Wszystko wskazuje na to, że mieszkańcy mogą spodziewać się podwyżki stawek za śmieci. Podczas sesji Rady Miejskiej potwierdził to burmistrz

Podobnie jak na 2020 rok, tak również na 2021 rok, ZBK przedstawił najkorzystniejszą ofertę na odbiór odpadów komunalnych z terenu Nowego Dworu Maz. ZBK zaproponował cenę 9 387 900 zł, z kolei pozostałe oferty były jeszcze wyższe i kształtowały się na poziomie: 9 583 410 zł – konsorcjum firm RDF i MPK PURE HOME z Ostrołęki oraz 11 162 880 zł – BYŚ – Wojciech Byśkiniewicz z Warszawy.

– Miasto Nowy Dwór Mazowiecki zamierzało przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia kwotę 8 815 000 zł. Miasto Nowy Dwór Mazowiecki przeznaczyło dodatkową kwotę w wysokości 572 900 zł na realizację powyższego zamówienia – informuje wiceburmistrz Janusz Mikuszewski.

Zanosi się na to, że brakującą kwotę będą musieli jednak zapłacić mieszkańcy, ponieważ system gospodarowania opłatami powinien bilansować się i jego koszty powinny być pokrywane z opłat śmieciowych. Podczas grudniowej sesji Rady Miejskiej do tematu zmiany stawek śmieciowych nawiązał burmistrz, kiedy to radny Marcin Ozdarski – w trakcie dyskusji nad budżetem miasta na 2021 rok – zaproponował poprawkę, której celem było przeznaczenie 105 tys. zł na podwyżki dla pracowników Miejskiego Zakładu Oczyszczania.

– Na następnej sesji państwo (radni – red.) będziecie zajmowali się jedną z takich umów (cywilnoprawnych między Miastem, a MZO – red.), bo trzeba będzie się tym zająć. Jesteśmy już praktycznie po przetargu na gospodarkę śmieciową w przyszłym roku w Nowym Dworze, więc będziemy się nią zajmowali. To największa umowa, jaką mamy z MZO (ZBK zleca odbiór odpadów MZO – red.) i zobaczymy, jak wtedy będzie pan decydował, czy trzeba zwiększyć te kwoty dla MZO, bo będziemy musieli pewnie je zwiększyć znacząco i to będzie skutkowało niestety podwyżką opłat za śmieci – mówił burmistrz Jacek Kowalski.

Przypomnijmy, że od stycznia 2020 roku mieszkańcy Nowego Dworu Maz. płacą 25 zł od osoby miesięcznie za odbiór odpadów segregowanych i 50 zł od osoby miesięcznie w przypadku niedopełnienia obowiązku segregacji. Czy w 2021 roku stawki będą wyższe? Przekonamy się już niebawem.

Daniel Szablewski

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *