NOWY DWÓR MAZ. 79-latek znęcał się nad żoną

2023-06-09 4:10:19

Areszt to środek zapobiegawczy, który na wniosek nowodworskiej prokuratury zastosował sąd wobec 79-latka. Mężczyzna został zatrzymany przez dzielnicowych, po tym jak pokrzywdzona powiadomiła o stosowaniu wobec niej przemocy fizycznej i psychicznej. Podejrzanemu przedstawiono zarzut znęcania się. Za to przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności

Kilka dni temu dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim zostali powiadomieni o przemocy domowej, której miał się dopuszczać 79-latek wobec swojej żony. Jak ustalili mundurowi, mężczyzna w trakcie awantur domowych stosował wobec kobiety przemoc psychiczną i fizyczną. Policjanci bezzwłocznie podjęli decyzję o zatrzymaniu domowego agresora. Nowodworzanin trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych.
Zebrany przez śledczych materiał dowodowy był podstawą do przedstawienia mężczyźnie zarzutu znęcania się nad osobą najbliższą.

Prokurator nadzorujący sprawę skierował do Sądu Rejonowego w Nowym Dworze Mazowieckim wniosek o zastosowanie wobec podejrzanego najsurowszego środka zapobiegawczego o charakterze izolacyjnym,  w postaci tymczasowego aresztowania. Nowodworski sąd przychylił się do wniosku i teraz 79-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie śledczym. Mężczyźnie grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności. Czynności w tej sprawie prowadzone są pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *