NOWY DWÓR MAZ. 4 miliony zł na rozbudowę bulwarów

2020-06-23 10:01:33

Dwie ważne dla naszych mieszkańców inwestycje, na które czekaliśmy od kilku lat mogą się ziścić dzięki wsparciu, które przekazał Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik. Umowa została podpisana w miniony piątek w Nowym Dworze Mazowieckim

Rozbudowa wałów nad Narwią oraz przebudowa Nowodworskiego Centrum Medycznego to inwestycje, które otrzymały dofinansowanie w ramach realizowanego przez samorząd Mazowsza “Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego”.

– Udało nam się wygospodarować środki, które możemy przeznaczyć zarówno na projekty drogowe, jak i społeczne, kulturalne czy też zdrowotne. Pomagamy tym samym samorządom lokalnym w realizacji takich inwestycji, które są, jak sama nazwa naszego programu wskazuje, ważne dla mieszkańców Mazowsza i bardzo im potrzebne– skomentował na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego, Adam Struzik.

Dofinansowanie w kwocie 4 mln zł pozwoli na budowę nowego bloku operacyjnego w szpitalu w Nowym Dworze Maz.

Miejmy nadzieje, że doczekamy się również nadbrzeżnej promenady z prawdziwego zdarzenia. Kwestia zagospodarowania wałów na lewym brzegu Narwi to istotny punkt w rozwoju infrastruktury turystyczno-rekreacyjnej miasta – niezrealizowany do lat.

Teraz plany nabierają rumieńców. Projekt rozbudowy podzielony jest na dwa etapy. W pierwszym wybudowane zostaną bulwary nadnarwiańskie na odcinku od targowiska miejskiego i pierwszej plaży miejskiej do drugiej plaży miejskiej przy WOPR. Nawierzchnia wału narwiańskiego przebudowana zostanie na promenadę. Powstaną też m.in. strefy rekreacji i odpoczynku, oświetlenie i monitoring. Projekt zakłada też aranżację zieleni, budowę i przebudowę wjazdów na promenadę oraz dostosowanie plaż miejskich do najlepszych standardów wypoczynku. Z kolei drugi etap prac dotyczy przedłużenia bulwarów oraz zagospodarowania rekreacyjnego wyspy na rzece Narwi. Tu również wybudowane zostaną strefy rekreacji i odpoczynku. Powstanie także molo, przeprawa na wyspę oraz oświetlenie i monitoring.

Podpisana umowa dotyczy pierwszego etapu inwestycji, który zaplanowany został na najbliższe trzy lata. Jak zapewnia Burmistrz Jacek Kowalski w tym roku przygotowana zostanie stosowna dokumentacja techniczna oraz wykonane zostaną prace projektowe. Prace budowlane ruszą wiosną roku 2021.Całkowity koszt inwestycji w dwóch etapach to prawie 13 mln zł.

Będziemy pytać naszych włodarzy o szczegółową realizację zakładanego planu oraz sposoby na pozyskanie brakującego budżetu, który pozwoli na spełnienie marzeń wielu mieszkańców naszego miasta.

Małgorzata Mianowicz

Źródło: Facebook Jacek Kowalski

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *