NOWY DWÓR MAZ. 2/3 rady miasta murem za burmistrzem

2020-07-06 11:47:15

30 czerwca miało miejsce bardzo ważne posiedzenie Rady Miejskiej. Podczas spotkania radni podejmowali decyzję w sprawie udzielenia votum zaufania dla burmistrza oraz przyjęcia absolutorium z tytułu wykonaniem budżetu za poprzedni rok

Ze względów epidemiologicznych rajcowie spotkali się nietypowo, bo na hali sportowej w Nowodworskim Ośrodku Sportu i Rekreacji. Głosowanie poprzedziła długa i burzliwa dyskusja nad Raportem o Stanie Miasta, podczas której głównie radny z Komitetu Wyborczego Zjednoczeni Marcin Ozdarski prosił o wyjaśnienie odnośnie wielu kwestii związanych z budżetem. Ostatecznie w głosowaniu Burmistrz Jacek Kowalski otrzymał absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2019. Czternastu radnych udzieliło burmistrzowi poparcia. Reszta rady nie dała się przekonać obszernym wyjaśnieniom burmistrza. Na koniec włodarz podziękował wszystkim za zaufanie i docenienie jego pracy a do swoich oponentów skierował apel. – Chciałbym, abyśmy w czasie kryzysu zbudowali kapitał zaufania do siebie, abyśmy nie okładali się epitetami i przysłowiowymi pałkami. Powalczymy na pół rok przed wyborami – powiedział burmistrz i podkreślił, że jest otwarty na wszelkie możliwości dobrej współpracy i chętnie skorzysta z rozwiązań radnych w sprawach, gdzie mają lepsze “dojścia” by razem pracować na rzecz miasta i mieszkańców.

Przypominamy, że wszystkie posiedzenia Rady Miejskiej transmitowane są online lub znajdują się w archiwach nagrań na stronie  http://nowydwormaz.sesja.pl/. Zachęcamy serdecznie do oglądania.

MM

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *