NOWY DWÓR. Kryminalni zabezpieczyli 400g narkotyków

2022-03-10 12:38:26

Praca operacyjna nowodworskich policjantów wydziału kryminalnego pozwoliła na zatrzymanie 47- latka, podejrzanego o posiadanie znacznej ilości środków odurzających i udzielanie ich. Mężczyzna był też poszukiwany. Zgodnie z decyzją sądu trafił na 3 miesiące do aresztu. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat. Śledztwo jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim.

Policjanci Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim ustalili, że jeden z mieszkańców miasta może posiadać znaczną ilość narkotyków, które ukrywa w wynajmowanym przez siebie mieszkaniu. Udali się więc pod wskazany adres. Policjanci wkroczyli do akcji, kiedy do lokalu przyszedł 20- latek z gminy Nasielsk. Mundurowi widzieli jak wręczył 47- latkowi pieniądze, w zamian za co dostał od niego foliową torebkę z białym proszkiem. Mężczyźni na widok funkcjonariuszy podjęli próbę ucieczki, jednak natychmiast zostali przez nich zatrzymani.

Podczas przeszukania mieszkania nowodworscy kryminalni w szafce ujawnili plastikowe pudełko. Po sprawdzeniu jego zawartości okazało się, że w środku jest 189 sztuk torebek foliowych z zawartością białego i żółtego proszku, reklamówka z suszem roślinnym oraz 70 sztuk tabletek. Całość została zabezpieczona do badań.

Badanie testerem narkotykowym wskazało, że zabezpieczone substancje to amfetamina, mefedron, marihuana, tabletki ecstasy o łącznej wadze 400 gramów.

W kieszeni spodni 20- latka policjanci ujawnili torebkę foliową z zapięciem strunowym, z zawartością białego proszku. Użyty tester narkotykowy wskazał na mefedron.

W mieszkaniu przebywała również 17- latka, która jak się okazało samowolnie oddaliła się i nie powróciła do placówki opiekuńczo- wychowawczej.

Wszystkie osoby zostały przewiezione do nowodworskiej komendy. Mężczyźni trafili do pomieszczenia dla osób zatrzymanych, a nieletnia została przekazana pracownikowi placówki. 47- letni nowodworzanin był ponadto poszukiwany, celem odbycia kary pozbawienia wolności.

Przygotowany przez nowodworskich dochodzeniowców materiał dowodowy, trafił do Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim. Na tej podstawie prokurator przedstawił 47- latkowi zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających i udzielania ich. Sąd Rejonowy w Nowym Dworze Mazowieckim przychylił się do wniosku prokuratury i podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu nowodworzanina na najbliższe 3 miesiące. To przestępstwo zagrożone jest karą nawet 10 lat pozbawienia wolności.

20- latek usłyszał zarzut posiadania środków odurzających, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Śledztwo w tej sprawie jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim.

asp. sztab. Joanna Wielocha/js
KPP Nowy Dwór Maz.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *