NOWY DWÓR. Czy młodzież polubi nowy pumptrack?

2021-10-08 1:28:12

Ile to już lat w Nowym Dworze Mazowieckim trwa nierówna walka młodzieży z miastem o skatepark? Ci, którzy zaczęli zabiegać o swoje miejsce już dawno wyrośli z krótkich spodenek. A skateparku jak nie było, tak nie ma. Będzie za to pumptrack


Tuż koło budynków Nowodworskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji znajduję się stara kupa żelastwa kiedyś dumnie zwana skateparkiem. Do chwili obecnej, choć może to nie jest zbyt bezpieczne, młodzież korzysta z tej infrastruktury. Jest szansa, że niebawem żelastwo zniknie, a na jego miejscu powstanie zupełnie nowy tor do akrobacji na rowerach, deskach czy rolkach.
– Jesteśmy bardzo mocno zaawansowani w rozmowach odnośnie zakupu modułowego pumptracku. Z toru będą mogli korzystać zarówno deskorolkarze, rowerzyści czy osoby na rolkach, wrotkach. Pumptrack to specjalny tor z wzniesieniami, muldami do jazdy nieco bardziej wyczynowej. Chcemy, aby nasz tor nie był na stale związany z podłożem i aby można go było sukcesywnie rozbudowywać, czyli dokładać kolejne moduły. Na chwilę obecną mamy zabezpieczone w budżecie 200 tys. zł na zakup pierwszego podstawowego modułu. Byli już u nas przedstawiciele firmy, która zajmuję się sprzedażą torów. Pomierzyli teren. a ich oferta jest naprawdę atrakcyjna i co ważne kompleksowa. Oferują zarówno projekt, budowę, serwis. ale i szkolenie dla naszych instruktorów, by z najlepszymi efektami korzystać z toru. Bardzo bym chciał, żeby jeszcze w tym roku przygotować podłoże, które musi być stabilne i utwardzone. Myślę, że wiosnę przywitamy już nową infrastrukturą – powiedział Dariusz Wąsiewski, dyrektor NOSiRu.
Jeśli plany się ziszczą. będzie to zapewne przełomowy moment dla nowodworskiej młodzieży, która na swoje miejsce w mieście czeka już tak długo.

Dzieci i młodzież do tej pory korzysta ze starej rampy. Fot.: Paulina Łęczycka

MM

Comments

comments

2 komentarze

  1. gdzie skatepark ja sie pytam odpowiedz

    Oddajcie ten skatepark w nowymdworze nie ma gdzie jeździć. A ten pumptrack to nieśmieszny żart

  2. Szkoda odpowiedz

    Pan Wąsiewski jak zwykle bardzo chętnie wypowiada się w temacie, o którym nie ma zielonego pojęcia. Życzę powodzenia z modułowym i jego konserwacją. Wieliszew i Skierdy mają asfaltowe, a u nas jak zwykle fuszera. Aby było.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…