NOWY DWÓR. Budżet był, a gdzie inwestycje?

2022-05-19 1:35:10

To już trzeci rok z kolei, kiedy w mieście nie ma konkursu na inwestycje realizowane z tzw. budżetu osiedlowego. Ostatni konkurs został ogłoszony w 2019 roku, a projekty, które wygrały miały zostać wykonane w roku następnym. Mieszkańcy twierdzą, że od dwóch lat nic się nie dzieje w tym temacie

Wśród zakwalifikowanych projektów najwięcej głosów zostało oddanych na wykonanie bezpiecznej nawierzchni na placu zabaw przy ul. Wiejskiej na Nowodworzance. Z kolei mieszkańcy Modlina Starego wybrali projekt, który miał za zadanie doposażyć plac zabaw dla dzieci mieszczący się przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w nowe urządzenia.


Jak poinformowała nas jedna z mieszkanek Modlina, do chwili obecnej na placu przy szkole nic się nie zmieniło. W nawierzchni są dziury i żadnych nowych zabawek czy urządzeń nie przybyło. Również na Nowodworzance nie widać znaczących zmian. Część placu pokryta jest miękką, bezpieczną nawierzchnią, reszta infrastruktury znajduję się na piaszczystym podłożu.
– Plac zabaw koło naszej szkoły był wybudowany kilka lat temu. Udało się nam zdobyć fundusze w ramach programu „Wesoła Szkoła”. Był to jeden z pierwszych nowocześnie wyposażonych placów w mieście. Czas robi swoje i niektóre urządzenia powinny zostać już wymienione. Projekt doposażenia naszego placu wygrał w konkursie na budżet osiedlowy na 2020 r., ale od dwóch lat nic się nie zmieniło. Na pewno wpłynęła na to pandemia, ale teraz kiedy już nie ma stanu epidemii liczymy, że miasto zrealizuje projekt – powiedziała naszej redakcji Mariola Zielińska, Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Modlinie Starym.
Tematyka placów zabaw w mieście była szeroko dyskutowana na ostatniej sesji rady miasta. Okazuję się, że mieszkańcy mają wiele uwag co do stanu technicznego i wyglądu miejsc zabaw dla dzieci. Bieżącą modernizacją i utrzymaniem porządku na placach zabaw zajmuję się Miejski Zakład Oczyszczania. Skierowaliśmy do kierownictwa Urzędu Miasta pismo z zapytaniem o wysokość środków zabezpieczonych w budżecie na bieżące naprawy placów w 2022 r. Dopytujemy również o to, co stało się z budżetem osiedlowym z 2019 roku? Czy został w jakiejś części spożytkowany na wygrane projekty, przesunięty na inne potrzeby czy jednak będzie realizowany w pierwotnym kształcie? Przypominamy, że całość środków Obywatelskiego Funduszu Osiedlowego w roku 2019 opiewała na kwotę 500 tys. zł. Do sprawy powrócimy.

GM

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *