NOWY DWÓR. Budynki i markety jak grzyby po deszczu

2017-03-12 6:00:05

W Nowym Dworze Mazowieckim niczym grzyby po deszczu pojawią się supermarkety, czy też kolejne osiedla mieszkaniowe. Są plany budowy kolejnych.

Jedna z naszych Czytelniczek zwróciła uwagę na to, że kilka dni temu na internetowym portalu aukcyjnym OLX pojawiła się aukcja dotycząca sprzedaży działki inwestycyjnej, tuż przy obwodnicy Nowego Dworu. Działka znajduje się przy ulicy Łęcznej i Wojska Polskiego. Jak pisze na portalu OLX sprzedawca, działka ma być przeznaczona pod market lub zabudowę jednorodzinną. Wartość terenu oszacowana została na 4 050 000zł.

Natomiast inna Czytelniczka przekazała naszej redakcji link do strony internetowej adrianinvest.pl, na której pojawiła się informacja o tym, że na ulicy Sukiennej w Nowym Dworze Mazowieckim, czyli tuż przy wale narwianym, ma powstać budynek wielorodzinny z przeznaczeniem na prowadzenie usług.
– Planowany jest budynek wielorodzinny z usługami w parterze położony naprzeciw Parku

Miejskiego im. Józefa Wybickiego z przepięknym widokiem wprost na dolinę Narwi.
Nazwa „ VILLA NOVA CURIA” odwołuje się do historycznej nazwy Nowy Dwór z 1292 roku NOVA CURIA (po łacinie) miasta książąt mazowieckich, tym bardziej, że lokalizacja inwestycji jest centralnie usytuowana w starym sercu miasta – czytamy na stronie inwestora.
Trzeba przyznać, że brzmi ciekawie. Jednak, co z tego wyniknie? Czas pokaże. Naszym Czytelnikom dziękujemy za czujność i nadesłane linki.

Tak ma wyglądać „Villa Nova Curia”

Tak ma wyglądać „Villa Nova Curia”

                             
                                           ADAM BALCERZAK
a.balcerzak@nowodworski.info

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *