NOWY DWÓR. Będzie ruch wahadłowy

2019-03-24 7:34:04

Trwa remont mostu na rzece Narew. Do tej pory nie spowodowało to większych utrudnień dla użytkowników, ale już za niemal miesiąc ma się to zmienić

Prace na moście trwają już od ponad dwóch tygodni. I potrwają jeszcze długo, bo Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zaplanowała kompleksowy remont.

– Do zakresu prac remontowych należy zaliczyć m.in. naprawę przęseł, podpór wiaduktów, dylatacji, izolacji płyty pomostu, odwodnienia, wykonanie zabezpieczenia antykorozyjnego – informuje Małgorzata Tarnowska z GDDKiA. – Po zrealizowaniu tych robót ułożona zostanie nowa nawierzchnia na moście i chodnikach oraz wykonane zostanie oznakowanie poziome.

Do tej pory remont nie spowodował większych problemów dla użytkowników mostu. Kierowcy napotykali na raczej chwilowe trudności, a dla pieszych zamknięto pas chodnika od strony Modlina Twierdzy. Jednak szykują się większe problemy.

– Planujemy w drugiej połowie kwietnia wprowadzić ruch wahadłowy, który będzie sterowany sygnalizacją świetlną. W tej sprawie poinformujemy poprzez zamieszczenie komunikatu na stronie Oddziału w Warszawie GDDKiA – zapowiada M. Tarnowska.

Chyba każdy wie, co oznacza wjazd lub wyjazd z miasta przez most do Modlina w godzinach szczytu. Jeszcze gorzej bywa w sezonie letnim, kiedy do ruchu dołączają działkowicze oraz turyści. Kierowców czeka więc test cierpliwości.

GDDKiA zapowiada zakończenie prac remontowych na październik br. Wykonawcą prac jest firma WPM Mosty z Warszawy.

M.A.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *