NOWY DUCH MAM. Wracają po wakacjach

2019-07-22 9:19:24

Pakują walizki, myślą gdzie i jak odpocząć, ale zanim to nastąpi przed nimi jeszcze czas podsumowania tego, co zrobiły do tej pory

Jeszcze siedzą i piszą następne projekty, bo przecież choć dopiero lipiec i wakacje w pełni, to wrzesień szybko się pojawi w kalendarzu, a one znów ruszą pełne zapału, ciekawych nowych wyzwań i pomysłów. Stowarzyszenie Nowy Duch Mam, bo o nich mowa, jest dobrze znane w naszym mieście i to nie tylko mamusiom i tatusiom, bo tatusiowie również przychodzą na ich warsztaty. Młodzi rodzice mieli okazję poznać te “dziewczyny z werwą” podczas Dniu Nowego Dworu. Na swoim stoisku nie tylko bawiły się z dziećmi, malowały czy pokazywały i rozdawały cudeńka, które same zrobiły. Chętnie rozmawiały o tym co robią, w jaki sposób pomagają sobie wzajemnie i innym, wymieniały się doświadczeniami, słuchały jakie potrzeby mają inne mamy i ich pociechy.

5 lipca w Nowodworskim Ośrodku Kultury prowadziły ostatnie już przed wakacjami warsztaty. Uczestnicy zajęć byli bardzo zadowoleni, dziękowali że mogli korzystać bezpłatnie z bardzo ciekawych spotkań ze specjalistami. Nowy Duch Mam to młode rozwijające się w naszym mieście, działające na rzecz rodzin z małymi dziećmi oraz kobiet w ciąży stowarzyszenie. Organizują zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci, nie tylko starszych, ale również poniżej 1 roku życia oraz spotkania ze specjalistami w celu powiększenia świadomości rodziców na temat prawidłowego rozwoju swoich pociech. Nadal nie mają swojego stałego miejsca do prowadzenia zajęć nad czym bardzo ubolewają. Ponieważ warsztaty prowadzą bezpłatnie nie stać ich na wynajęcie stałego lokalu dla stowarzyszenia, dlatego są ciągle na walizkach. Proszą o wsparcie finansowe na konto stowarzyszenia oraz rzeczowe. O ich działaniach i potrzebach można również dowiedzieć się poprzez profil na Facebooku stowarzyszenia.

Nowy Duch Mam przyłączył się również do akcji organizowanej na rzecz dzieci z Centrum Zdrowia Dziecka przez Warszawiankę Anne Ojer i grupę na Facebooku “SOS mieszkańcy Wawra rodzicom z CZD”. Zbierają NOWE (z metką) maskotki, które trafią na sale wybudzeń po operacjach dla maluchów, jako pocieszanki. Maskotki można wysłać pocztą lub przekazać do Stowarzyszenia, a oni je dostarczą. Szczegóły również można znaleźć na stronie Facebooka stowarzyszenia. Nowy Duch Mam bardzo dziękuje wszystkim, którzy do tej pory wsparli Stowarzyszenie w ich działaniach, ale i prosi o więcej. Od września znów ruszą zajęcia i  spotkania oraz warsztaty, na które bardzo czekają wszyscy uczestnicy zajęć, prowadzonych w jakże rodzinnej atmosferze.

Elżbieta Radomska

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *