Facebook

NOWODWORSKA LIGA FUTBOLU: RB-RB! RB-RB mistrz!!!

2020-01-31 5:18:47

Miniona niedziela 26 stycznia, była istną piłkarską ucztą do której przyzwyczaili nas już organizatorzy i uczestnicy EcoWipes Nowodworskiej Ligi Futbolu. Dopiero ostatnia niedziela stycznia przyniosła ostateczne rozstrzygnięcie – mistrzem jesiennego sezonu został Reckitt Benckiser

16 zespołów, 18 tygodni zmagań, 175 rozegranych meczów i niezmierzone emocje towarzyszące podczas każdej kolejki. Kumulacja nastąpiła podczas ostatniej niedzieli stycznia, kończącej rundę jesienną NLF. Kibice i sympatycy wypełnili halę przy ul. Młodzieżowej po brzegi, a hitem ostatniej kolejki było starcie dwóch odwiecznych, ale bardzo szanujących się rywali: Dream Teamu i HOLI Tennis Teamu. Wynik tego spotkania miał zadecydować o tym, kto zdobędzie tytuł mistrzowski oraz kto pojedzie na Halowe Mistrzostwa Polski Amatorów do Gostynia. Tym razem, po fantastycznym widowisku, lepsi okazali się tenisiści, chociaż na półtorej minuty przed końcem meczu było 1:1. HOLI Tennis Team pojedzie do Gostynia, ale… drużyna Patryka Drewnowskiego mistrzostwa wiosny, ani jesieni nie zdobyła.

Dwa ostatnie mecze wygrał Reckitt Benckiser i to właśnie zespół Piotra Kura zgarnął złote medale. RB przez cały sezon był drużyną najrówniejszą – przegrał tylko dwa spotkania, odniósł aż 20 zwycięstw. Damian Matusiak, Mateusz Hutkowski i spółka w końcu triumfują.

To był niesamowity sezon, niesamowita runda… A ostatnia kolejka – takich emocji piłkarskich dawno w Nowym Dworze nie było. Przed ostatnią niedzielą szansę na mistrzostwo miały trzy zespoły, ale gra toczyła się nie tylko o mistrzostwo, ale również o wyjazd na Halowe Mistrzostwa Polski Amatorów do Gostynia, na które, dzięki uprzejmości Burmistrza Miasta, Pana Jacka Kowalskiego i wsparcia NOSIR-u może pojechać najlepsza drużyna dwóch rund EcoWipes NLF – mówi organizator EcoWipes NLF, Maciej Zaręba.

Drugie miejsce w rozgrywkach, podobnie jak w poprzednim sezonie, zajął HOLI Tennis Team, natomiast na 3. miejscu uplasował się Dream Team. Zwycięzcą grupy spadkowej został UKS Goliat Leoncin.

Zespół Reckittu odebrał nagrodę główną ufundowaną przez firmę Multiglas, pamiątkowy puchar i medale ufundowane przez Nowodworski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz voucher do restauracji Tachi Sushi, której bardzo dziękujemy za ciągłe wsparcie naszych rozgrywek. Wszyscy zawodnicy otrzymali również torby na laptopy dzięki wsparciu firmy Omega IT Consulting. Szczególne podziękowania należą się również firmie EcoWipes – naszemu sponsorowi tytularnemu. Dziękujemy również innym partnerom: siłowni HOLI Gym&Fitness, restauracji Ka jak Kawiarnia, firmie Fizjohed, Tygodnikowi Nowodworskiemu oraz wszystkim, bez których ta liga nie mogłaby funkcjonować tak, jak funkcjonuje. #WięcejNiżLiga – takie było nasze motto na tę rundę. Poziom piłkarski bardzo nas zadowala, ale chyba jeszcze bardziej cieszy nas fakt, że w Nowym Dworze stworzyła się społeczność ludzi zafiksowanych na punkcie futbolu. Taki był nasz główny cel – mówi M. Zaręba.

Królem strzelców został Damian Matusiak z Reckittu Benckiser, Królem asyst – Michał Turek z BKSu Wczorajszych, natomiast zwycięzcą klasyfikacji kanadyjskiej również Damian Matusiak. Nagroda Fair Play, przyznana przez Tygodnik Nowodworski trafiła do Nowej Gwardii.

Po ostatnim wicemistrzostwie wywalczonym na jesieni 2018, cel na rok 2019 był jasny – mistrzostwo Nowodworskiej Ligi. Frekwencja na meczach i zaangażowanie chłopaków od początku sezonu pokazywało, że to może być nasz sezon. Sezon mistrzowski w którym RB zdobywa tytuł zasłużenie, ponieważ udało się zwyciężyć z każdym z 15 rywali. Radość w zespole jest ogromna, ponieważ rozgrywki NLF są na bardzo wysokim poziomie, zarówno piłkarskim, jak i organizacyjnym. Ogromne podziękowania i gratulacje dla chłopaków za wspaniały sezon w NLF i cały rok 2019 – mówi kapitan RB, Piotr Kur.

Start sezonu wiosennego już na początku marca!

Maciej Zaręba, Ewa Gruszka/fot. Ewa Gruszka

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…