Facebook
Nietrzeźwy rowerzysta z mandatem 2500 zł

2022-07-28 2:51:11

2,6 promila alkoholu w organizmie miał zatrzymany przez policjantów ruchu drogowego rowerzysta z gminy Nasielsk. Przypominamy, że obecnie jazda rowerem w stanie nietrzeźwości zagrożona jest mandatem w wysokości 2500 zł.

W poniedziałek 25 lipca 2022 roku przed południem, policjanci nowodworskiej drogówki w Lelewie zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę. Podczas legitymowania mundurowi wyczuli od kierującego jednośladem silną woń alkoholu. Okazało się, że cyklista był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało w organizmie 58-latka ponad 2,6 promila alkoholu. Na kierującego funkcjonariusze nałożyli mandat karny w wysokości 2500 złotych.
Przypominamy, że zmiany w taryfikatorze, które weszły w życie 1 stycznia 2022 roku, wprowadziły między innymi wyższe kary za wykroczenia polegające na kierowaniu po użyciu alkoholu (między 0,2 promila a 0,5 promila). Z kolei jeśli kierujący jest w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila alkoholu we krwi), zostanie ukarany mandatem w wysokości 2500 zł.
Pijany rowerzysta na drodze, to duże zagrożenie! Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierowcy i rowerzyści w konfrontacji z poruszającym się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych.

podkom. Joanna Wielocha/e.b.
KPP Nowy Dwór Maz.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *