Nie będzie hucznego świętownia

2016-11-25 11:55:24

Burmistrz Artur Ciecierski potrafił zapewnić mieszkańcom Zakroczymia dawkę naprawdę porządnej muzyki. Na zakroczymskim rynku zagrali już: Zenek Martyniuk, Wojciech Gąssowski oraz Doda. W 2017 roku zakroczymianie będą świętować skromnie.

ADAM BALCERZAK

a.balcerzak@nowodworski.info

Święto Zakroczymia to najbardziej oczekiwana impreza roku. Wielkie gwiazdy, ogródki gastronomiczne, strzelnica, wesołe miasteczko i niesamowity pokaz fajerwerków to to, na co mieszkańcy czekają cały rok.

Przez ostatnie dwa lata, czyli za kadencji Artura Ciecierskiego, Święto Zakroczymia nabrało innego kolorytu niż poprzednie imprezy. W 2015 roku na zakroczymskiej scenie wystąpił król muzyki disco – Zenek Martyniuk z zespołem Akcent. Natomiast w 2016 roku można by rzec, że Zakroczym dojrzał i otworzył się na inny rodzaj muzyki niż disco polo, bowiem na zakroczymskim rynku wystąpiła Królowa Polskiej Sceny Muzycznej – Doda, która zaprezentowała mieszkańcom naprawdę wielkie show, podczas którego nie zabrakło ognia, dymu i konfetti. Tegorocznej imprezy mieszkańcy nie zapomną na pewno na bardzo długo.

Niestety przyszyły rok nie zapowiada się tak ciekawie jak dwa poprzednie. Burmistrz proponuje inną formę rozrywki, mianowicie skromny piknik rodzinny bez udziału znakomitości rodzimej sceny muzycznej.

Wszystko to za sprawą inwestycji, które zawarł włodarz w planach na najbliższy rok, w tym najważniejszej i priorytetowej – budowy infrastruktury sportowej przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym. Radni w pełni popierają pomysł burmistrza.

Nadchodzący 2017 rok będzie rokiem, w którym mieszkańcy będą kształtować swoją wyborczą świadomość, bowiem w 2018 roku odbędą się kolejne wybory samorządowe.

Czy więc w maju, 2018 roku Święto Zakroczymia powróci na rynek? Czy po raz kolejny zaświecą w Zakroczymiu wielkie gwiazdy? Tego nie wiemy. Przekonamy się za rok, podczas uchwalania budżetu na rok 2018.

AB

 

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *