NCM w sieci szpitali

2017-07-25 2:40:34

W ogłoszonym przez NFZ wykazie placówek, które zostały włączone do tzw. sieci szpitali, znalazło się Nowodworskie Centrum Medyczne.

Dostęp do szpitala zabezpieczony na miejscu

Nowy Dwór Mazowiecki uniknął problemów, jakie czekają od 1 października mieszkańców powiatu legionowskiego, gdzie zaniedbano utworzenie tego typu placówki medycznej.

Nowodworskie Centrum Medyczne zostało włączone do ogłoszonej 27 czerwca przez NFZ tzw. sieci szpitali. Podstawą finansowania placówek, które znalazły się w sieci, jest ryczałt na okres 4 lat. Oznacza to, że szpital nie będzie musiał uczestniczyć w konkursach, ma stabilne finansowanie, a pacjenci są zabezpieczeni do 2021 r.

Szpital nowodworski szpitalem I stopnia w sieci

Kliniki I stopnia, tak jak ta w Nowym Dworze Mazowieckim, to szpitale z oddziałami tj. chirurgii ogólnej, chorób wewnętrznych, położnictwa i ginekologii (jeden z poziomów referencyjnych), neonatologii (jw.) i pediatrii. Dodajmy, że z terenu powiatu legionowskiego do sieci nie weszła Klinika Mediq, a jedynie Szpital Onkologiczny w Wieliszewie – tyle że do poziomu onkologii i pulmonologii.

Podsumowując, mieszkańcy powiatu nowodworskiego będą mieli od 1 października zapewniony dostęp do leczenia szpitalnego i ominą ich zawirowania, które mogą dotknąć mieszkańców powiatu legionowskiego – chodzi m.in. o przepisywanie pacjentów do kolejek w innych jednostkach czy wydłużenie okresu oczekiwania na zabieg.

Jacek Jankowski

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *