Nawałnica przeszła przez powiat

2018-06-27 8:26:36

W ubiegłym tygodniu przez powiat nowodworski przeszła ogromna nawałnica. Mieszkańcy do dnia dzisiejszego odczuwają jej skutki.

ADAM BALCERZAK
a.balcerzak@nowodworski.info

Jak informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej – Tomasz Wołoszyn, w związku z nawałnicą, strażacy wyjeżdżali do działań ponad 100 razy. Działania strażaków polegały głównie na usuwaniu przewróconych i połamanych konarów drzew i linii energetycznych. Wiele domostw znajdujących się w naszym powiecie, w wyniku wichury, było pozbawionch dostępu do prądu. Na szczęście nie było przypadków, gdzie zerwane zostały dachy z budynków. Nie było też osób rannych.

Temat ten był również poruszony na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Nowym Dworze Mazowieckim. Radny Ryszard Brzeziński poinformował, że zwrócił się do niego jeden z mieszkańców, by zwrócić uwagę radnego na to, że nie ma prądu. Radny postanowił udać się z mieszkańcem do siedziby PGE, która znajduje się w Legionowie. Jak się okazuje, mieszkańcy mogą walczyć o odszkodowanie, za poniesione straty. Wniosek z prośbą o udzielenie bonifikaty finansowej, znajduje się na stronie internetowej PGE. Jak poinformował dyrektor PGE, za pośrednictwem radnego Brzezińskiego, wszystkie usterki powstałe w wyniku nawałnicy, mają zostać usunięte do czwartku – 28 czerwca. Dotyczy to całego powiatu nowodworskiego.

AB

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *