NASIELSK. Wznieśli się na wyżyny

2019-09-01 9:20:52

“Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie, co posiadacie”. Tak chciałoby się powiedzieć, spędzając sobotnie popołudnie, 24 sierpnia na plaży w Cieksynie. Piasek był gorący, było wesoło i mokro, a przed prażącym słońcem można było schronić się w cieniu… palm

Nie jest to ziemia nieznana. Nieznana może tym, którzy mieszkają najbliżej, ale znana, jak widać było z tablic rejestracyjnych stojących wokół samochodów, daleko i szeroko. Przestrzeń zajęta przez samochody nie zakłócała wcale piękna tej okolicy. Nie zakłócała też jej bliskość przebiegającej tuż drogi wojewódzkiej z betonowym mostem łączącym dwa brzegi Wkry.

Przy tym moście, na lewym brzegu rzeki gospodaruje firma “Wiosełko”, której jedną z form działalności jest wypożyczenie kajaków i organizacja kajakowych spływów.

W sobotę po południu, 24 sierpnia, na terenie działalności Wiosełka i przy jego współudziale miało miejsce wydarzenie pn. “Baloniada”, zorganizowane przez miejscowe Stowarzyszenie Artystyczno Społeczne SKAFANDER z Cieksyna, przy współpracy z Wiejską Spec Kapelą i wsparciem Nasielskiego Ośrodka Kultury.

W tym miejscu trzeba nadmienić, że panią Kingę Szczypek w trakcie imprezy spotkało wyróżnienie. Redakcja regionalnego tygodnika – Tygodnika Ciechanowskiego i Mazowieckiego przyznała jej wyróżnienie w postaci tzw. “Wykrzyknika” za to, że potrafiła “rozruszać” swoją miejscowość Cieksyn, skupić wokół siebie znaczne grono ludzi “pozytywnie zakręconych” i to, że już przez kilka lat zmienia image swej miejscowości i aktywizuje lokalną społeczność, a przez to też gminę Nasielsk. Nagrodzona podziękowała za nagrodę i natychmiast przekazała, że jest to nagroda dla całego jej zespołu.

Impreza była podporządkowana… balonom. Rozegrano wiele konkurencji; balonową bitwę, lanie wodą, siatkówkę balonową. Były konkurencje w różnych kategoriach: męskiej, żeńskiej, rodzin z udziałem dzieci. W siatkówce balonowej rolę piłek pełniły balony napełnione wodą, a odbijano je przy pomocy ręczników. Było też malowanie buziek, loterie, zjeżdżalnie.

Tu jeszcze warto zwrócić uwagę na nazewnictwo poszczególnych drużyn przystępujących do konkursów. Byli m.in. Celebryci z Nasielska, Kaczogród z Pieścirogów Ło Jezu, Wipy, Wigielki, Dziki Bagienny Nasielsk itd.

Fascynujący był finał imprezy – prawdziwy balon. Można było na wszystko spojrzeć z góry. Z lotu skorzystało wiele osób. Ze względu na bezpieczeństwo i danie szans na wzniesienie się nad “poziomy” większej liczbie osób, balon był na uwięzi. Na Cieksyn i okolice można było jednak popatrzeć z góry.

Andrzej Zawadzki

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *