Facebook
NASIELSK. Ukainiec i Polak mieli po 1,5 promila…

2022-11-10 1:17:18

W poprzedni weekend policjanci zatrzymali na terenie gminy Nasielsk dwóch nietrzeźwych kierowców. Obaj mieli po ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności

W sobotni wieczór po godz. 20:00, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim udali się na zdarzenie drogowe. W miejscowości Popowo- Północ gm. Nasielsk zauważyli volkswagena, który wjechał do rowu. Okazało się, że kierujący nim 36- latek wyjeżdżając z drogi podporządkowanej na drogę główną, nie zachował ostrożności i wjechał do przydrożnego rowu.

Policjanci wyczuli od obywatela Ukrainy silną woń alkoholu. Jak się okazało 36- latek w organizmie miał ponad 1,8 promila. Mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy, zakazali dalszej jazdy, a pojazd przekazali wskazanej osobie.

6 listopada 2022 r. po godz. 14:00, w Nasielsku na ul. Warszawskiej policjanci podjęli kontrolę drogową volkswagena. Styl jego jazdy wzbudził spore zastrzeżenia mundurowych. Za kierownicą auta siedział 52- latek z Nowego Dworu Mazowieckiego. Funkcjonariusze podejrzewali, że jest pijany. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwosci wykazało, że w wydychanym powietrzu ma ponad 1, 5 promila alkoholu. Mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy.

Zgodnie z art 178a par. 1 kodeksu karnego, kto znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

 Źrodło: KPP Nowy Dwór Maz. 

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *