NASIELSK. Rozbudują ośrodek kultury!

2022-04-05 12:43:38

Rozbudowa Nasielskiego Ośrodka Kultury oraz budowa strażnicy OSP w Milanówku to inwestycje, które powstaną dzięki wsparciu samorządu Mazowsza. Z budżetu województwa na ten cel do obu gmin trafi w sumie 8 mln zł. Dziś umowy w tej sprawie podpisali marszałek Adam Struzik, wicemarszałek Wiesław Raboszuk oraz beneficjenci. W spotkaniu wzięli również udział radni województwa mazowieckiego Marcin Podsędek, Anna Brzezińska i Piotr Kandyba.

NOK w Nasielsku w nowej odsłonie

Jak zauważa marszałek Adam Struzik na rozbudowę ośrodka kultury mieszkańcy Nasielska czekali wiele lat. – To krok ku nowoczesności. Podopieczni placówki i pracownicy zyskają nie tylko większą przestrzeń i odnowione wnętrza, ale też profesjonalne wyposażenie. A to z kolei doskonały impuls do rozwoju działalności NOKu, poszerzenie oferty i przyciągnięcie nowych słuchaczy.

Dzięki 4 mln zł wsparcia z budżetu Mazowsza ośrodek zostanie rozbudowany. Placówka powiększy się o nowy 4-piętrowy budynek oraz dodatkową kondygnację nad istniejącą częścią. W ramach inwestycji wymienione zostaną m.in. wewnętrzne linie zasilające czy oświetlenie podstawowe i awaryjne. Z kolei scena sali wielofunkcyjnej wyposażona będzie w urządzenia i instalacje oświetlenia technologicznego. Ponadto zamontowane zostanie urządzenie wyposażone w wysokowydajne laserowe źródło światła oraz serwer cyfrowych treści filmowych. W budynku zainstalowane zostaną także urządzenia wentylacyjne, klimatyzacja i urządzenia sanitarne. Oprócz tego pojawi się zasilanie: nagłośnienia scenicznego, oświetlenia scenicznego, nagłośnienia kinowego, mechaniki sceny czy ochrony przeciwpożarowej. Nasielski Ośrodek Kultury wzbogaci się również o nowoczesny system kinotechniczny.

Radna województwa Anna Brzezińska zwraca uwagę, że po remoncie ośrodek stanie się wizytówką Nasielska. – Mieszkańcy Nasielska zyskają nowoczesną placówkę kultury, bez barier, dostępną również dla osób z niepełnosprawnością. Większa przestrzeń to więcej możliwości, dlatego mam nadzieję, że w nowej odsłonie będzie służył mieszkańcom przez długie lata.  

Prace budowlane obejmą też otoczenie ośrodka kultury. Nawierzchnia wokół budynku zostanie utwardzona kostką betonową. Zmiany obejmą też skwer, który zostanie oświetlony, a dodatkowo w jego pobliżu wydzielone zostaną nowe miejsca postojowe, w tym również dla osób z niepełnosprawnościami. Przy ośrodku powstanie też strefa parkowa z zielenią niską, liściasty żywopłot. Pojawią się też ławki parkowe, nowa fontanna oraz nasadzenia drzew i krzewów przy kamiennym pomniku, który także będzie wyremontowany. Gmina Nasielsk pomyślała też o najmłodszych mieszkańcach – przy NOK powstaną plac zabaw dla dzieci oraz siłownia plenerowa.

To ważna inwestycja na kulturalnej mapie miasta podkreśla Marcin Podsędek wiceprzewodniczący sejmiku województwa mazowieckiego. – Rozbudowany ośrodek to szansa na poszerzenie oferty zajęć czy organizację imprez kulturalnych i artystycznych. Ale nie zapominajmy też, że nowy budynek to także lepsze i bardziej komfortowe warunki zarówno dla pracowników, jak i podopiecznych placówki.

Koszt inwestycji: 14 450 000,00 zł
Kwota dotacji: 4 000 000,00 zł
Planowany okres realizacji: 2021-2022

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego/red.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *