NASIELSK. Pobili 43-latka, grozili utratą życia jego żonie i znajomej

2022-08-25 3:34:47

Nasielscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o pobicie 43- latka i kierowanie gróźb karalnych pod adresem pokrzywdzonego, jego żony i znajomej. Wobec 40- latka i jego 23- letniego kolegi Prokuratura Rejonowa w Pułtusku zastosowała środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego, połączonego z zakazem zbliżania i kontaktowania się z pokrzywdzonymi. Postępowanie prowadzone jest pod nadzorem pułtuskiej prokuratury.

Do Komisariatu Policji w Nasielsku wpłynęło zgłoszenie o pobiciu 43- latka oraz kierowania gróźb karalnych pozbawienia życia wobec pokrzywdzonego, jego żony i ich znajomej.

Policjanci natychmiast rozpoczęli ustalanie sprawców i okoliczności tego przestępstwa. Z informacji wynikało, że mężczyźni napadli na pokrzywdzonego w jego domu, bijąc go i kopiąc po całym ciele, jak również grozili pozbawieniem życia 43- latkowi, jego żonie i znajomej, po czym odjechali autem w kierunku Cieksyna.

Nasielscy i pomiechowscy funkcjonariusze, szybko ustalili miejsce przebywania dwóch podejrzanych w tej sprawie mężczyzn, na terenie sąsiedniego powiatu. Po kilkudziesięciu minutach namierzyli 40- latka z i jego 23- letniego kolegę. W chwili zatrzymania obaj mężczyźni byli pijani, w wydychanym powietrzu mieli po 2 promile alkoholu. Noc spędzili w policyjnym areszcie.

Zebrane w sprawie materiały pozwoliły na przedstawienie podejrzanym zarzutów dokonania pobicia pokrzywdzonego i kierowania gróźb karalnych wobec 43- latka, jego żony i znajomej. Decyzją prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Pułtusku, wobec obu zatrzymanych zastosowane zostały środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji, połączonego z zakazem zbliżania  i kontaktowania się z pokrzywdzonymi. Popełnione przez nich przestępstwa zagrożone są karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Postępowanie w tej sprawie jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Pułtusku.

Źródło: KPP Nowy Dwór Maz.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *