NASIELSK. Pijany holował pijanego, obaj mieli po blisko 2 promile

2022-05-11 12:00:31

Wczoraj policjanci z komisariatu Policji w Nasielsku zatrzymali do kontroli drogowej dwa holujące się auta. Jak się okazało, kierujący zarówno holującym jak i holowanym pojazdem, byli nietrzeźwi. Obaj mieli po blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Postępowanie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Pułtusku.

We wtorek po godz. 16:00 patrolujący teren gminy Nasielsk policjanci, otrzymali informację o dwóch holujących się autach, których kierujący mogą być pijani. Mundurowi natychmiast udali się do miejscowości Mazewo Dworskie, gdzie na drodze zauważyli holujące się pojazdy- opla z wybitymi szybami oraz skodę. Policjanci zatrzymali kierujących pojazdami do kontroli.
Szybko okazało się, że 41- letni kierowca skody, holujący opla, ma w organizmie 1,88 promila alkoholu. Dodatkowo mieszkaniec gminy Sochocin, posiadał wydany przez Sąd Rejonowy w Płońsku, zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.
Badanie policyjnym alkomatem drugiego kierującego również wykazało, że jest nietrzeźwy. 32- latek z gminy Nowe Miasto miał w wydychanym powietrzu 1,95 promila alkoholu. W ogóle nie posiadał uprawnień do kierowania.
Zgodnie z kodeksem karnym, za prowadzenie pojazdu mechanicznego, znajdując się w stanie nietrzeźwości 32- latkowi grozi do 2 lat więzienia. Ponadto, za kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień, od 1 stycznia 2022 r. kierowany jest wniosek do sądu, gdzie orzekana jest grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów.
41- latkowi natomiast, grozi do 5 lat pozbawienia wolności za niestosowanie się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów i kierowanie autem w stanie nietrzeźwości.
Postępowanie w tej sprawie jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Pułtusku.

asp. sztab. Joanna Wielocha/MJ
KPP Nowy Dwór Maz.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *