NASIELSK. Pijany chciał wręczyć policjantom łapówkę

2020-06-15 11:28:59

Funkcjonariusze nasielskiego komisariatu zatrzymali 53-letniego kierującego Volkswagenem, który miał w organizmie ponad pół promila alkoholu, a w zamian za odstąpienie od czynności usiłował wręczyć łapówkę policjantom. Za tego typu przestępstwo może grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności

W środę 10 czerwca br. policjanci z Komisariatu Policji w Nasielsku na ul. Młynarskiej podjęli kontrolę drogową wobec kierującego Volkswagenem Lupo. Okazało się, że 53-latek z gminy Nasielsk miał ponad pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy. Mężczyzna nie mógł pogodzić się jednak z utratą uprawnień, wyciągnął więc gotówkę informując, że przekazuje pieniądze w zamian za to, że policjanci odstąpią od swoich czynności. Mundurowi zatrzymali mężczyznę, który noc spędził w policyjnym areszcie. Oferowane banknoty zostały zabezpieczone procesowo jako dowód rzeczowy.

Zatrzymany został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Za wręczenie korzyści majątkowej osobie pełniącej funkcję publiczną grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

st. asp. Joanna Wielocha/is

Foto poglądowe

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *