Facebook
NASIELSK. Pijana doprowadziła do kolizji

2022-06-09 2:00:56

We wtorek policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zostali skierowani do zdarzenia drogowego w gminie Nasielsk. Na miejscu ustalili, że kobieta kierująca oplem doprowadziła do kolizji z audi, po czym oddaliła się. 66-latka w wydychanym powietrzu miała ponad 1 promil alkoholu. Za prowadzenie pojazdu mechanicznego, znajdując się w stanie nietrzeźwości, zgodnie z kodeksem karnym grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

7 czerwca 2022 r. o godz. 10:30 w miejscowości Krzyczki-Pieniążki doszło do kolizji dwóch pojazdów. Jak wynikało z relacji zgłaszającej, kobieta kierująca oplem, jadąca środkiem drogi, podczas manewru wymijania doprowadziła do zderzenia lusterkami z samochodem audi. Po całym zajściu odjechała na jedną z pobliskich posesji. Kierująca audi 20-latka z Pułtuska oświadczyła, że siedząca za kierownicą opla zachowywała się irracjonalnie i może być pijana.
Mundurowi na wskazanej przez zgłaszającą posesji zauważyli białego opla oraz 66-latkę, od której wyczuli woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie kobiety ponad 1 promil alkoholu.

Przypominamy!!!
Prowadzenie pojazdu mechanicznego, znajdując się w stanie nietrzeźwości to przestępstwo, które zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Postępowanie jest nadzorowane przez Prokuraturę Rejonową w Pułtusku.

asp. sztab. Joanna Wielocha/bś
KPP Nowy Dwór Maz.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *