NASIELSK. Największa impreza roku!

2019-05-12 7:23:50

Inauguracja tegorocznych Dni Nasielska odbyła się 3 maja. Nasielszczanie licznie zgromadzeni w kościele św. Wojciecha w Nasielsku uczestniczyli w uroczystym koncercie Synfonia Viva. W sobotę 4 maja nadszedł czas na Rodzinny Piknik na stadionie miejskim, a tam morze atrakcji

Na imprezę zaprosił wszystkich Marek Tyc, dyrektor Nasielskiego Ośrodka Kultury oraz Bogdan Ruszkowski, burmistrz Nasielska. Jako pierwsza na scenie zaprezentowała się Nasielska Orkiestra Dęta, pod batutą Joanny Ostaszewskiej. Młodzi ludzie udowodnili, że zasiadając za dętymi instrumentami są w stanie bawić się muzyką, o czym świadczył dobór utworów.

W tym samym czasie miał też miejsce bieg Żbika z okazji jego 55-lecia. Nagrody laureatom biegu wręczali: B. Ruszkowski, członek zarządu powiatu Radosław Kasiak oraz prezes klubu MLKS Żbik Nasielsk, Marek Prusinowski.

W dalszej części sceną zawładnęły maluchy. Najpierw te roztańczone, czyli grupy przedszkolaków z układami tanecznymi dopracowanymi z paniami przedszkolankami. Wszyscy młodzi tancerze schodzili ze sceny z pięknymi medalami na szyjach. Swoje taneczne zdolności zaprezentowały także grupy: Jumpik i Swag. Swoimi głosami ozdobiły imprezę zwycięscy X Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej “O Złotą Nutkę”, organizowanego przez NOK. Do zabawy zapraszali ze sceny członkowie Wiejskiej Spec Kapeli z Cieksyna. Udowodnili, że muzyka naprawdę może łączyć pokolenia. Nie lada atrakcją był także koncert Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej. Przed sceną pojawiło się wiele par, które przy miłych dla ucha dźwiękach podążało w tańcu.

W dalszej kolejności publiczność z pod sceny wymieniła się na trochę młodszych słuchaczy, którzy przyszli, aby pobawić się przy muzyce Zespołu Raggabarabandy. Wisienką na torcie był ostatni utwór muzyków. Do jego wykonania zaprosili dzieci z nasielskiej szkoły podstawowej. Młodym muzykom towarzyszyły wielkie emocje, ale na pewno jeszcze większe rodzicom, którzy kibicowali im spod sceny.

Gwiazda wieczoru, czyli Zespół Kombii przyciągnął prawdziwe tłumy nasielszczan, ale jak się okazało nie tylko. Za muzykami przyjechali fani chociażby ze stolicy. Śmiało można powiedzieć, że artyści nie zawiedli i pokazali klasę. Ich muzyka, jak można było to zobaczyć, porwała do zabawy młodych ludzi którzy licznie przybyli, ale i tych troszkę starszych, którzy pamiętają Kombii z dawnych lat.

Red.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *