Facebook

NASIELSK. Katolickie rozpoczęcie wakacji w Pieścirogach

2019-06-27 7:15:40

W niedzielę, 23 czerwca Stare Pieścirogi (gm. Nasielsk) stały się miejscem wyjątkowej imprezy rozpoczynającej wakacje. Jej gospodarzem była miejscowa parafia pod wezwaniem św. Katarzyny, a głównym organizatorem ks. proboszcz tutejszej parafii Sławomir Wiśniewski. Stąd nazwa imprezy: “Katolickie rozpoczęcie wakacji”

Księdza proboszcza wsparli parafianie i wiele organizacji z terenu gminy Nasielsk oraz osób aktywnych i instytucji szczebla nawet centralnego oraz wojewódzkiego. Ważną rolę w organizacji imprezy odegrał znany działacz nasielski i organizator imprez pan Jacek Ruciński. Współorganizatorem imprezy była organizacja związana z urzędem marszałkowskim: “Mazowsze sercem Polski”. Obecna była przedstawicielka Urzędu Marszałkowskiego, była pani starosta powiatu nowodworskiego-Magdalena Biernacka.

Znaczącą rolę w organizacji imprezy odegrały aktywizujące ostatnio społeczeństwo gminy Nasielsk stowarzyszenia: Aktywny i Czysty Nasielsk, Baszta Team oraz radny Andrzej Pacocha.

Zgodnie z treścią zawartą w nazwie imprezy rozpoczęła się ona modlitwą, uroczystą Mszą św. Wyjątkowa była oprawa muzyczna. Złożył się na nią występ dwóch zespołów chóralnych i muzycznych. Na chórze nabożeństwu asystowała grupa śpiewaków ze szkoły wyższej śpiewu liturgicznego ojców Dominikanów z warszawskiego Służewca. W chórze wystąpiły dwie chórzystki z parafii w Pieścirogach studiujące w tej szkole. To Joanna Wójcik i Magdalena Sawicka. Przy ołtarzu wystąpił znany zespół muzyczny BENE, mający bardzo ciekawy i szeroki program muzyczny, a w tym i pieśni religijne oraz mszalne. To wszystko sprawiło, że atmosfera tej części była wyjątkowo podniosła i była pięknym wprowadzeniem do części drugiej, którą można nazwać piknikową. Miała ona miejsce na przykościelnym placu. Przy przejściu na ten plac na wszystkich czekały słynne papieskie kremówki

Drugą część na scenie poprowadziła pani Dorota Piotrowska z Polskiego Radia. Na początku swoje umiejętności zaprezentowali chórzyści z różnych grup parafialnych. Następnie swe umiejętności zaprezentowała Nasielska Orkiestra Dęta pod batutą nasielskiej organistki pani Joanny Ostaszewskiej. Działo się, oj działo na scenie: artystka Danuta Stankiewicz nie tylko śpiewała, ale i wciągała widzów do zabawy. Koncertował zespół Spontan, Tolek Jabłoński – bard Solidarności. A iluzjonista mamił i czarował, zwłaszcza młodą widownię.

Organizatorzy zabezpieczyli wiele stoisk. Można było zbadać np. tkankę tłuszczową i oczywiście się posilić. Wiele atrakcji dla dzieci było darmowych. Jednym słowem był to bardzo udany początek wakacji. Nikt się na tej imprezie nie nudził. Wprost przeciwnie brakowało czasu by skorzystać z wszystkich atrakcji.

Andrzej Zawadzki

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…