NASIELSK. Jeszcze będzie normalnie, jeszcze będzie radośnie

2021-04-30 1:26:49

Sytuacja pandemiczna nas przytłoczyła. To nie ulega wątpliwości. Codziennie docierają do nas tragiczne wiadomości. W tym i te o śmierci ludzi nam bliskich i drogich. I to takich, którzy żyć powinni jeszcze długo i szczęśliwie. Wielu z nas przypomina to czasy znane z Biblii, czasy potopu. Tylko że wtedy była Arka i Noe. Teraz wprawdzie Arki nie widać, ale “niech żywi nie tracą nadziei”. Tak każe nam znane powiedzenie. Spróbujmy więc dostrzec oznaki dające nadzieję, że jutro będzie lepiej, że będzie jeszcze normalnie i radośnie

Jedną z takich oznak nasz fotoreporter dostrzegł w ostatni piątek na nasielskiej ulicy. Na ulicy o patriotycznie brzmiącej nazwie POW (Polskiej Organizacji Wojskowej). Nie byli to jednak dzielni wojacy spod znaku Józefa Piłsudskiego. Były to przedszkolaki, a może lepiej powiedzieć, że były to przedszkolaczki z racji tego, że była to najmłodsza grupa – trzylatków. Ubrane w piękne przeciwodblaskowe kamizelki koloru żółtego szły w szyku zwartym. Wężykiem, jak chciałoby się powiedzieć. Tym bardziej jest to zasadne, że niosły w swych rączkach kolorowego węża, który sprawiał, że one nie zakłócały ruchu ulicznego, a inni użytkownicy tego ciągu pieszego też nie mieli kłopotu ani z ich wyprzedzeniem, ani z ich ominięciem. Razem z nimi szły ich dwie opiekunki, nazywane przez dzieci Ciociami. I nic dziwnego, bo i dzieci i cała załoga przedszkola to jedna rodzina. Obrazek zaś ten daje nadzieję, że jeszcze będzie radośnie, jeszcze będzie normalnie.

Wydaje się, że spostrzeżenie to było trafne, ponieważ osoby oglądające to zdjęcie w mediach społecznościowych odniosły też wrażenie, że jeszcze będzie normalnie, jeszcze będzie radośnie. A cała nadzieja tkwi właśnie w tych maluszkach. Obrazek ten otrzymał wiele pozytywnych reakcji. I to także z wielu miejscowości odległych od Nasielska. Pani Marlena Fijalska w imieniu Dyrekcji napisała: “To mali obywatele Nasielska, którzy będą przez nas kształtowani w miłości do swojej małej lokalnej ojczyzny…”.

Zaprezentowana grupa dzieci, to najmłodsza grupa nasielskiego Niepublicznego Przedszkola “Pod Fiołkami”- Smerfiki. Obecnie w trudny pandemiczny czas poznawały swoje miasteczko, tym razem jego ulicę POW. W przyszłości dowiedzą się, co ta nazwa oznacza i co robić, aby o tę swoją Ojczyznę nie trzeba było walczyć, ale aby budować jej świetlaną przyszłość.

Ten przemarsz Smerfików dostrzeżony został również przez Kierownika Wydziału Administracji i Promocji Nasielskiego Urzędu Miejskiego Krzysztofa Millera. W błyskawicznym tempie przygotował dla nich miły upominek w postaci ich zdjęć z ich przemarszu ulicami Nasielska. Ze względu na pandemię zdjęć tych nie przekazał bezpośrednio dzieciom, co chętnie by uczynił, lecz przekazał je dla nich Dyrekcji. Tu warto dodać, że firma “Pod Fiołkami” prowadzi nie tylko niepubliczne przedszkole, ale i niepubliczną szkołę podstawową. Całością kieruje pani Elżbieta Chyczewska.

 

Andrzej Zawadzki

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *