NASIELSK. Jechała na rowerze mając 2 promile…

2022-09-16 10:11:03

Policjanci nowodworskiej drogówki zatrzymali wczoraj rowerzystkę, która – narażając siebie i innych – wsiadła za kierownicę jednośladu pomimo tego, że wcześniej piła alkohol.

15 września 2022 r. po godz. 9:00, mundurowi Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim podjęli na terenie nasielskiej gminy kontrolę drogową. W Studziankach zauważyli cyklistkę, która jechała całą szerokością drogi, z trudnością utrzymując równowagę. Funkcjonariusze podejrzewali, że kobieta jest pijana.

Gdy tylko do niej podeszli, od razu wyczuli silną woń alkoholu. 48- latka ledwo trzymała się na nogach. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mieszkanka nasielskiej gminy ma w wydychanym powietrzu aż 2 promile alkoholu. Policjanci nałożyli na nieodpowiedzialną rowerzystkę mandat w wysokości 2500 zł oraz zakazali jej dalszej jazdy.

Apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę. Osoby wsiadające na rower w stanie nietrzeźwości muszą sobie zdawać sprawę, że stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych uczestników ruchu drogowego.

podkom. Joanna Wielocha
KPP Nowy Dwór Maz.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *