Facebook
NASIELSK: Jak dobrze nam…

2017-10-03 11:23:14

Czwartek – 28 września – był ważnym etapem dla nasielskiej Fundacji Wspierania i Rozwoju Edukacji. W tym dniu świętowano zakończenie czteromiesięcznego projektu “Łączy Nas Altana Zrozumienia”, realizowanego w ramach programu TESCO “Decydujesz, pomagamy”.

PIOTR KORYCKI

p.korycki@nowodworski.info

Z tej okazji w Szkole Podstawowej im. Stefana Starzyńskiego, odbył się uroczysty “Podwieczorek Grantowy” z udziałem osób zaangażowanych w tę inicjatywę. Jego uczestnicy, dzieci, nauczyciele i rodzice, w ciągu kilkudziesięciu minut przeżyli moc pozytywnych emocji. Elżbieta Wróblewska – koordynatorka zadań projektowych – przybliżyła zebranym cele projektu i jego rezultaty. Spektakl słowno-muzyczny w wykonaniu trzech nauczycielek: Anny Koryckiej, Bożeny Kozłowskiej oraz Kingi Żabik był prawdziwą ucztą dla ducha, dzięki cudownemu wprowadzeniu wszystkich w nastrój zadumy o życiu i refleksji o podstawowych wartościach. Natomiast piękno polskiej jesieni zostało wspaniale wyeksponowane przez mistrzynie dekoracji – Anetę Roszak i Justynę Margiel. Całość przyjemnych wrażeń dopełniła, profesjonalnie wykonana przez Monikę Paluszek, prezentacja multimedialna. Ogromnym zaangażowaniem, zarówno w pracach wakacyjnych przy urządzaniu szkolnego skalnika, jak i przy wszelkich bieżących czynnościach organizacyjnych, wykazał się kierownik administracji – Krzysztof Margiel.

Kulminacyjnym punktem spotkania był tort ze świecącą fontanną, który był dodatkowym impulsem do swobodnych rozmów. Chętni pozowali do pamiątkowych zdjęć.

Przypomnijmy, iż w ramach tego projektu – 15 września – zorganizowano “Narodowe czytanie” pod patronatem pary prezydenckiej. Wcześniej, bo już 3 czerwca, zorganizowano w Nasielsku Galerię Kwiatową, zaś 19 czerwca “Paradę zrozumienia”, czyli barwny korowód uczniów maszerujących ulicami miasta. Dzieci w kolorowych strojach zachęcały do ekologicznego stylu życia.

Relacja wideo z podwieczorku jest już dostępna na naszych stronach internetowych.

PK

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *