NASIELSK. Harcerski Piknik Rodzinny

2019-07-20 3:38:27

W niedzielę 14 lipca, od godz. 9:00 do godz. 18:30 na placu przy nasielskim kościele parafii Św. Wojciecha miał miejsce Harcerski Piknik Rodzinny zorganizowany przez 1. Nasielską Drużynę Harcerzy ZHR “Błękitna Armia” i 1.Drużynę Harcerek ZHR “Pratum” im. Antoniny Tomaszewskiej


Był to piknik “sztandarowy”, bowiem jego głównym celem było zbieranie pieniędzy na sztandar oraz wakacyjny wyjazd. Organizatorzy zapewnili przybywającym tego dnia na kolejne Msze św. szereg atrakcji. Była więc harcerska grochówka, smaczna lemoniada, popcorn, ciasto z rodzinnych wypieków, loteria fantowa, trampolina, malowanie twarzy i wiele jeszcze innych atrakcji. I to zarówno atrakcji dla bardzo małych dzieci, młodzieży a także dla dorosłych. Zainteresowanie piknikiem było bardzo duże. Zwłaszcza dało się to zauważyć, gdy wierni przychodzili do kościoła lub z niego wychodzili.

Warto przy okazji zauważyć, że przebieg pikniku nie zakłócał powagi miejsca i przebiegu nabożeństw. Dbali o to sami harcerze i harcerki, jak i osoby korzystające z oferowanych atrakcji. Słowa pochwały należą się zarówno młodzieży harcerskiej jak i kadrze wpajającej podopiecznym ważne w życiu nawyki.

Andrzej Zawadzki

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *