NASIELSK. Baszta Team zaprosiła biegaczy do chrcyńskiego lasu

2019-09-25 12:58:12

Już po raz drugi Nasielska Baszta Team zorganizowała w chrcyńskim lesie, wspaniały piknik rodzinny o charakterze sportowym

NBT to amatorska grupa, która ma na celu zachęcić i skupić lokalną społeczność do uprawiania sportu. I robi to z powodzeniem. Tegoroczny piknik był drugim biegowym piknikiem tej skali. Pierwszy odbył się w sierpniu ubiegłego roku.

Piknik tej grupy miłośników sportu, a zwłaszcza biegania, staje się wydarzeniem cyklicznym. Widać zapotrzebowanie na tego typu imprezę. Baszta kocha sport nie tylko od święta. Kocha go na co dzień. Na ulicach Nasielska codziennie można zauważyć biegające osoby, a nawet niewielkie grupki. Raz w tygodniu, w środy w godzinach przedwieczornych, zbiera się większa grupa i biega ulicami miasta, drogami i bezdrożami nasielskiej gminy. Miejscem, gdzie zbierają się miłośnicy biegania jest teren przy stojącej w centrum Nasielska “Baszcie”. Przy okazji biegów biegacze poznają teren swej gminy.

Podobnie jak w roku ubiegłym, tak i w tym roku na zaproszenie “Baszty” odpowiedziało  wiele osób, nie tylko z Nasielska, ale i z sąsiednich gmin. Nie sprawdziły się obawy, że wskutek organizacji wielu imprez w niedzielę 15 września w sąsiednich gminach i powiatach ilość uczestników może być mniejsza niż w roku ubiegłym. Zainteresowanie było bardzo duże.

Przybyło też wiele osób pomagających w różny sposób w organizacji imprezy. Przybyło też sponsorów i dzięki temu uczestnicy mogli liczyć nie tylko na medale, ale i na nagrody.

Bieg główny i marsz Nordic Walking odbywały się na dystansie 6 kilometrów. Dla dzieci dystanse były krótsze; 300 i 600 metrów. Nowością były biegi sztafetowe reprezentacji szkolnych. Wszystkie biegi odbywały się w lesie – po leśnych ścieżkach i duktach.

Organizatorom przewodził szef Nasielskiej Baszty Team, pan Jarosław Ruciński, a koordynatorami tej edycji cyklicznej imprezy byli mieszkańcy sołectwa Żabiczyn z sołtysem panem Tomaszem Pietrasem na czele. Aktywni byli też członkowie bratniej organizacji – Aktywny i Czysty Nasielsk.

Andrzej Zawadzki

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *