NASIELSK. 26-latek znęcał się nad partnerką

2023-02-20 11:12:45

Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie zatrzymanemu przez nasielskich policjantów. 26- latek jest podejrzany o to, że znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją konkubiną. Sąd Rejonowy w Pułtusku na wniosek Prokuratury zastosował wobec niego tymczasowe aresztowanie, na okres 3 miesięcy.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Nasielsku zatrzymali w ubiegłym tygodniu 26-latka. Mundurowi ustalili, że mężczyzna znęcał się psychiczne i fizycznie nad swoją konkubiną. Jak wynika z ustaleń policjantów, sprawca wszczynał awantury domowe w trakcie, których wyzywał kobietę słowami wulgarnymi, wypędzał z domu i bił.
Mężczyzna noc spędził w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Nasielscy funkcjonariusze zgromadzili materiał dowodowy. Mieszkańcowi Nasielska został przedstawiony zarzut znęcania się psychicznego i fizycznego nad osobą najbliższą.
Prokuratura Rejonowa w Pułtusku wystąpiła z wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzanego, najsurowszego środka zapobiegawczego, o charakterze izolacyjnym. Sąd Rejonowy w Pułtusku przychylił się do wniosku Prokuratury i zastosował wobec 26- latka tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy. Zgodnie z kodeksem karnym podejrzanemu grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
Postępowanie w tej sprawie jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Pułtusku.
Sprawcy przemocy w rodzinie dokładnie kontrolują i ograniczają jej kontakty z bliższą i dalszą rodziną, przyjaciółmi i sąsiadami, starając się doprowadzić do izolacji społecznej ofiary. To wszystko sprawia, że ofiara przemocy staje się bezsilna, a pewność sprawcy z dnia na dzień się zwiększa.
Policjanci apelują, aby osoby dotknięte tragedią nie wstydziły się mówić o swojej trudnej sytuacji. Policjanci zawsze są w gotowości nieść pomoc ofiarom przemocy domowej. Nie bądźmy również obojętni jeżeli wiemy, że osobie z naszego otoczenia np. sąsiadowi dzieje się krzywda, nie czekajmy. Należy jak najszybciej powiadomić Policję lub najbliższy Ośrodek Pomocy Społecznej.

podkom. Joanna Wielocha
KPP Nowy Dwór Maz.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *