NASIELSK. 16 maja odbędą się badania na przeciwciała IgG na COVID-19

2020-05-13 1:10:59

Urząd Miejski w Nasielsku informuje, że 16 maja br. (sobota) w godzinach 10:00 – 13:00 w Przychodni w Nasielsku (NPL) przy ul. Sportowej 2 będą wykonywane badania w kierunku przeciwciał IgG na COVID-19

Badania dla mieszkańców gminy Nasielsk płatne są 70 zł przed pobraniem. W przypadku chęci wykonania badania należy w pierwszej kolejności zarejestrować się, dzwoniąc pod numer tel. 606779864 oraz podając miejsce i datę pobrania: NPL Nasielsk. Przystępując do pobrania krwi nie trzeba być na czczo. Rejestracja jest możliwa do 14 maja br. (czwartek) do godziny 15:00.

Obecność przeciwciał w organizmie świadczy o przebytym zakażeniu COVID-19 zarówno u osób bezobjawowych, niepełnoobjawowych, jak i pełnoobjawowych. Proponowany test przeznaczony jest dla osób zdrowych, które chciałyby sprawdzić czy były wcześniej zakażone. Badanie zalecane jest także dla osób, które miały objawy infekcji górnych dróg oddechowych, kontakt z osobą zakażoną lub podejrzaną o zakażenie koronawirusem. Test na przeciwdziała mogą także wykonać osoby, które podejrzewają u siebie bezobjawowy przebieg zakażenia COVID-19.

Czułość diagnostyczna testu (prawdopodobieństwo potwierdzenia kontaktu) wynosi ponad 93% po 10 dniach od wystąpienia objawów i aż 100% po 14 dniach od wystąpienia objawów. Producentem badania jest amerykańska firma Abbott Laboratories.

Red.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *