Napadli na 23-latka, żądali spłaty długu

2018-03-04 11:02:40

Nowodworscy policjanci prowadzą sprawę dotyczącą usiłowania wymuszenia rozbójniczego, do którego doszło w nocy z 9/10 lutego 2017 w Strubinach gm. Zakroczym. W sumie funkcjonariusze zatrzymali 5 mężczyzn podejrzanych w tym postępowaniu.

W nocy z 9/10 lutego br. nowodworska policja otrzymała zgłoszenie, że 23-letni mężczyzna w rejonie lasu w Strubinach, został zaatakowany przez kilku mężczyzn. Natychmiast na miejsce udali się funkcjonariusze. Wstępnie ustalili, że pokrzywdzony spotkał się tam ze znanymi mu osobami, którzy poprzez bicie, groźbę, a także zniszczenie auta chcieli od niego pieniędzy. Jak się później okazało, prawdopodobnie chodziło o rozliczenia finansowe.

W toku podjętych czynności, policjanci w ciągu 48 godzin ustalili i zatrzymali 3 podejrzanych. 24-letni Konrad K., 26-letni Jakub K. i 32-letni Daniel J. po przedstawieniu zarzutów trafili na 3 miesiące do aresztu.

Po kilku dniach został zatrzymany kolejny podejrzany, 21-letni Damian G., wobec którego został zastosowany dozór policji. Taki sam środek zapobiegawczy dostał piąty z podejrzanych, 29-letni Adam M., który sam zgłosił się do organów ścigania.

Wszystkim mężczyznom może teraz grozić kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *