Najtańsze i najdroższe mieszkania do wynajęcia na warszawskim Żoliborzu

2021-04-13 8:05:33
Żoliborz słusznie cieszy się opinią jednej z najbardziej prestiżowych dzielnic Warszawy. Jest równocześnie naturalną enklawą stolicy, gdzie na jednego mieszkańca przypada aż 50 m2 drzew i terenów zielonych. Historyczny charakter oraz niewielka powierzchnia dzielnicy sprawia, że Żoliborz trzyma ceny zarówno w przypadku zakupu nieruchomości, jak i najmu mieszkania. Gdzie znajdziemy najtańsze i najdroższe mieszkania do wynajęcia na Żoliborzu?

 

Mieszkania do wynajęcia na Żoliborzu

Mieszkania do wynajęcia na Żoliborzu (sprawdź oferty: http://gethome.pl/mieszkania/do-wynajecia/warszawa/zoliborz/) cieszą się zainteresowaniem osób aktywnych zawodowo, którym zależy na szybkim dojeździe do pracy w centrum oraz prestiżowej lokalizacji, która umożliwia aktywne spędzanie czasu i kontakt z naturą. Ze względu na kulturalny i nieco artystyczny charakter dzielnicy jest to popularne miejsce zamieszkania wśród singli oraz młodych par. Postępująca rewitalizacja dzielnicy wraz z coraz lepiej rozwiniętą infrastrukturą miejską, jak przedszkola i żłobki sprawia, że dzielnica leży również w zainteresowaniu rodzin z dziećmi, które szukają mieszkania pod wynajem.

Ceny wynajmu na Żoliborzu

Ceny wynajmu mieszkania na Żoliborzu plasują się średnio w przedziale między 60 a 100 zł za metr, co oznacza, że około 50-metrowe mieszkanie możemy wynająć za około 3000 zł. Na cenę czynszu mają wpływ takie czynniki, jak dokładna lokalizacja, bliskość stacji metra, standard i rodzaj budynku oraz samego wykończenia mieszkania. W ofercie mieszkań do wynajęcia na warszawskim Żoliborzu nie brakuje zarówno luksusowych apartamentów na ostatnim piętrze, kameralnych kawalerek w starym budownictwie, jak i średniej wielkości mieszkań w osiedlach z dużej płyty.

Najdroższe mieszkania do wynajęcia na Żoliborzu

Najdroższe ceny najmu dotyczą najlepszych lokalizacji. Wśród topowych adresów znajdują się usytuowane wokół parku Sady Żoliborskie. Szczególnie modnym osiedlem stał się Żoliborz Artystyczny, gdzie ceny najmu mogą sięgać kwoty wynoszącej nawet kilka tysięcy złotych. To osiedle, gdzie z łatwością można spotkać twarze na co dzień kojarzone z telewizją lub prasą. Drogim adresem są również zabytkowe Powązki. Oprócz bliskości zabytkowego cmentarza, na cenę czynszu wpływa standard odrestaurowanych kamienic. Często do ceny najmu trzeba jeszcze doliczyć cenę czynszu za miejsce parkingowe.

Najtańsze mieszkania do wynajęcia na Żoliborzu

Zdecydowanie tańsze mieszkania znajdują się w rejonie Starego Żoliborza. Dominują tu osiedla wykonane z wielkiej płyty, gdzie za ponad 40-metrowe mieszkanie zapłacimy niewiele ponad 2000 zł. Osiedla może nie urzekają urodą, ale posiadają wiele zalet, jak na przykład doskonała infrastruktura handlowo-usługowa, bliskość metra oraz duża ilość zieleńców i placów zabaw.

Osiedla deweloperskie

Ciekawą alternatywą są również mieszkania do wynajęcia w nowych osiedlach developerskich znajdujących się Żoliborzu Przemysłowym. Osiedla cechują się wysokim standardem, ale ze względu na peryferyjny charakter lokalizacji, ceny najmu mieszkań należą do umiarkowanych.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *