Facebook

Najlepsze lokalizatory pojazdów – przegląd propozycji

2016-12-21 9:53:12
Śledzić pozycję pojazdów obecnie jest zajęciem prawie że banalnym. Możemy natknąć się na wiele firm, które produkują taki produkt, jak lokalizator pojazdu. Jednak nie każdy działa bezproblemowo, a dodatkowo nie zawsze możemy ufać w prawdziwość przesyłanych danych. Jak temu zaradzić?

Odpowiedź jest prosta – kupować u sprawdzonych sprzedawców, znających się na swojej pracy, czego potwierdzeniem jest opinia zadowolonych użytkowników. Dlatego dzisiaj przyjrzyjmy się trzem propozycjom popartymi renomą sklepu ze sprzętem szpiegowskim, działającego już od 1992 r. – AlfaTronik.com.pl.

System lokalizacji Alfatrack S-300 z lokalizatorem GL-300

System Alfatrack S-300 dostarcza informacji o położeniu w czasie rzeczywistym, przekazując je na dedykowaną platformę. Tam, z poziomu komputera lub bezpłatnej aplikacji mobilnej, po wykupieniu abonamentu na system, można zobaczyć, gdzie aktualnie znajduje się lokalizator a także to, jak wyglądała trasa śledzonego przez nas pojazdu. To, co wyróżnia ten lokalizator jest wsparcie obu systemów lokalizacji GPS i GLONASS. Kiedy sygnał z satelity jednego typu ustaje, pozycję obiektu możesz ustalić za pomocą drugiego. Alfatrack to także bardzo duża precyzja pomiaru, bo aż do dwóch metrów (ze wsparciem SBAS), co przy 7-dniowym czasie pracy w trybie czuwania i do 4 dni w raportowaniu ciągłym, daje duży komfort i poczucie bezpieczeństwa własnego auta, czy to prywatnego, czy służbowego. Dobry system lokalizacji to nie jest rzecz tania, lecz roczny dostęp do danych, zapewnia Ci pełną wiedzę na temat lokalizacji pojazdu. Oszczędzisz w ten sposób wiele nerwów, ale i pieniędzy poprzez możliwość optymalnego zaplanowania np. własnego pracownika na podstawie uzyskanych informacji.

Lokalizator GPS w lampie rowerowej

lokalizator-w-lampie-rowerowejUsługa lokalizacji pojazdów nie ogranicza się jedynie do samochodów. Ochronić w ten sposób można także rower. I to tak, że lokalizator nie będzie zdradzał śladów swojego istnienia. Na jakiej zasadzie on działa? W każdej chwili na komendę z żądaniem podania lokalizacji lokalizator pojazdu odeśle SMS-a z odnośnikiem do mapy, gdzie zobaczysz położenie osoby prowadzącej rower lub samego jednośladu, jeśli został on ukradziony. Dokładność lokalizacji tego urządzenia to 5 metrów, zaś czas pracy w trybie czuwania to aż 60 dni. Lokalizator jest wodoodporny i dyskretnie umieszczony w lampie rowerowej. Ewentualny złodziej nie będzie zatem niczego podejrzewał. Dodajmy, że urządzenie, na które spływają komendy działa z kartami SIM wszystkich operatorów, w tym też tych zagranicznych, co nie ogranicza naszych rowerowych wypadów jedynie do najbliższego otoczenia. Także w bardziej odległych miejscach możesz być spokojni o nasz rower.

System lokalizacji Alfatrack S-210 z lokalizatorem GL-200

gps-alfatrack-s-210Są lokalizatory pojazdów wyróżniające się połączeniem wysokiej precyzji pomiaru z bardzo długim okresem jego działania. Takim właśnie jest lokalizator GL-200, który nawet do 2 metrów jest w stanie podać prawdziwe położenie śledzonego obiektu, a jego czas pracy w trybie zmiennym wynosi aż, uwaga, 95 dni. Jest to możliwe dzięki wydajnemu akumulatorowi litowo-polimerowego o wysokiej pojemności 19 300 mAh. Minilokalizator pozwala na błyskawiczne wejście lub wyjście ze stanu uśpienia urządzenia. Dodatkowo, czas pracy można jeszcze bardziej wydłużyć, zamawiając w sklepie z lokalizatorami pojazdów moduł wstrząsowy, który znacznie wydłuży czas działania lokalizatora.

Odczyt przesyłanych danych odbywa się przy użyciu różnych, lecz zawsze czytelnych map, że od wymienimy standardowe Google Maps, ale i Open Street Maps. Raporty zawierające aktualną lokalizację i historię trasy komfortowo zobaczysz nie tylko na platformie internetowej w komputerze, ale też w aplikacji mobilnej w Twoim telefonie.

Lokalizatory pojazdów dopasowane do potrzeb

Jak więc widać, lokalizatory pojazdów mogą przydać się wielu grupom osób, zaczynając od rowerzystów, poprzez osoby prywatne pożyczające komuś swoje auto do właścicieli firm, chcących ulepszać swoje procesy logistyczne, skutecznie kontrolując swoich kierowców. W zależności od tego, czy zależy nam na długim czasie pracy, czy na dobrym zabezpieczeniu pojazdu przed złodziejami, masz szeroki wybór, pozwalający na wybór godnego zaufania i dostarczającego dokładnych danych lokalizacyjnych sprzętu.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…