Najbliższe walki Polaków w UFC!

2022-06-24 9:50:07

W ostatnim czasie zostało ogłoszone kilka kolejnych walk z udziałem Polaków w ramach federacji UFC. Już w najbliższy weekend do oktagonu wejdzie Mateusz Gamrot, który w walce wieczoru zmierzy się z Armanem Tsarukyanem. Na tym jednak nie koniec emocji związanych z Polakami podczas wakacyjnych gal UFC!

Co, gdzie i kiedy z udziałem Polaków w UFC!

Obecnie oczy wszystkich fanów sportów walki w naszym kraju zwrócone są na najbliższą walkę z udziałem Mateusza Gamrota. Doświadczony zawodnik Czerwonego Smoka ma za sobą wiele walk wieczoru w całej swojej karierze, jednak będzie to jego debiut, jeżeli chodzi o taką rangę wydarzenia dla federacji UFC. Trzeba przyznać, że jego przeciwnik jest z najwyższej półki. Mogę pokusić się o stwierdzenie, że zwycięzca tej rywalizacji zajdzie wysoko w całej swojej przygodzie z UFC. Nie mam również wątpliwości, że obecnie Mateusz Gamrot jest największą nadzieją polskich sportów walki na sięgnięcie po tytuł zaraz po Janku Błachowiczu. Obiektywnie trzeba jednak przyznać, że Gamer ma przed sobą naprawdę trudne zadanie, ponieważ jego kategoria wagowa jest jedną z najlepiej obsadzonych w całym UFC.

Po 2 tygodniach od występu Mateusza Gamrota do oktagonu UFC wejdzie Michał Oleksiejczuk. Drugi z Polaków zmierzy się ze zdecydowanie bardziej doświadczonym przeciwnikiem, jednak statystyki wskazują, że jego rywal ma na koncie aż 7 porażek w ostatnich 8 rywalizacjach. Nic więc dziwnego, że UFC zakłady bukmacherskie uznają Polaka za faworyta tej walki i każde inne rozstrzygnięcie byłoby tutaj sporym zaskoczeniem.

Wymagającego przeciwnika 13 sierpnia będzie miał również Łukasz Brzeski. Polak do tej pory nie miał okazji walczyć dla federacji UFC, więc będzie to jego debiut. Na ten moment w czasie całej swojej kariery zgromadził 8 wygranych i jedną porażkę. Jego przeciwnikiem będzie Martin Buday, który ma na koncie 10 zwycięstw i jedną wpadkę. Obu zawodników różni jednak to, że rywal Polaka ma już na koncie jedną walkę dla UFC i zakończył ją wygraną przez TKO. W tym momencie analitycy zakładów bukmacherskich uważają, że faworytem tego pojedynku jest Buday.

Marcin Tybura to jedna z najdłużej walczących Polaków dla federacji UFC. W ostatnim czasie znajdował się w znakomitej formie, czego efektem było 5 kolejnych wygranych z rzędu. Bardzo dobra passa została jednak przerwana podczas ostatniej rywalizacji, która miała miejsce 30 października 2021 roku. Polak przegrał wtedy z Alexanderem Volkovem po decyzji sędziów. Nie zmienia to jednak faktu, że z walki na walkę prezentuje się coraz lepiej i kolejny przeciwnik nie będzie miał łatwego zadania. Alexander Romanov będzie kolejnym rywalem Tybury. Zawodnik z Mołdawii ma na swoim koncie 16 zawodowych walk i wszystkie zakończył ze zwycięstwem. Warto również podkreślić, że tylko raz w całej swojej karierze potrzebował werdyktu sędziów. W pozostałych 15 rywalizacjach kończył swoich przeciwników przed czasem. Analitycy zakładów bukmacherskich dają zdecydowanie większe szanse na zwycięstwo zawodnikowi z Mołdawii. Kto, jak kto, jednak Marcin Tybura jest w stanie zaskoczyć nawet najlepszych fighterów w swojej kategorii wagowej – o tym trzeba pamiętać przy typowaniu.

Kiedy będą walczyć Polacy?

25 czerwca | Las Vegas | UFC FN
Gamrot vs. Tsarukyan

6 sierpnia | Las Vegas | UFC FN
Oleksiejczuk vs. Alvey

13 sierpnia | Las Vegas | UFC FN
Brzeski vs. Buday

20 sierpnia | Salt Lake City | UFC 278
Tybura vs. Romanov

Mateusz Gamrot vs Arman Tsarukyan

W związku z tym, że już w najbliższy weekend odbędzie się walka z udziałem Mateusza Gamrota, to właśnie tę rywalizacja postaramy się przeanalizować w dzisiejszym tekście. Na ten moment Polak nie jest faworytem tego starcia opinii zakładów bukmacherskich. Początkowo kursy wskazywały na wyrównany pojedynek, a różnice były minimalne. W przeciągu ostatniego tygodnia doszło jednak do sporych zmian i obecnie to Rosjanin jest zdecydowanym faworytem tego starcia.

Gamrot i Tsarukyan to zawodnicy, którzy są do siebie bliźniaczo podobni, jeśli chodzi o styl walki. Obaj znakomicie czują się w zapasach, a dodatkowo dysponują dobrym przygotowaniem kondycyjnym. Wydaje mi się, że będzie to klasyczny pojedynek z cyklu starciu na wyniszczenie. Decydującym czynnikiem może okazać się tutaj element zaskoczenia. Nie sądzę, aby w planie taktycznym obu tych zawodników znalazło się szukanie opcji na zakończenie tego starcia w parterze.

Rosjanin w jednym z wywiadów przed rozpoczęciem tego pojedynku zapowiadał, że w większości aspektów jest lepszy od Polaka i nie będzie miał problemów ze zwycięstwem. Gamrot na ten moment nie odpowiedział na te słowa, jednak prawdopodobnie po prostu będzie chciał przemówić w oktagonie.

Statystyki – Gamrot vs Tsarukyan:

Gamrot ani razu nie został pokonany przez KO/TKO.
Polak wygrał swoje 3 ostatnie walki.
Ormianin przegrał tylko raz w federacji UFC.
Tsarukyan ma na koncie 5 kolejnych wygranych.

UFC zakłady bukmacherskie – co obstawiać?

Analitycy, tak jak wcześniej wspomniałem, uważają, że faworytem tego starcia jest Rosjanin. Tym samym kurs na Polaka jest naprawdę wysoki względem poziomu, który prezentują obaj zawodnicy. Moim zdaniem są oni na podobnym levelu, dlatego też zaskoczyły mnie takie zmiany w kursach. Kto wie, może ufc zakłady bukmacherskie wiedzą coś więcej.

O pomoc z wyborem typu na to starcie poprosiliśmy naszego eksperta:

„Moim zdaniem ciężko jednoznacznie wskazać faworyta w tej rywalizacji. Prawdę mówiąc, nie zdziwiłoby mnie tutaj żadne zakończenie. Mam jednak wrażenie, że przed nami długi pojedynek, w którym po pierwsze obejrzymy wszystkie rundy, a po drugie o końcowym zwycięstwie zdecydują sędziowie. Nie spodziewam się tutaj zakończenia tej rywalizacji przed czasem, dlatego też proponowanym typem na to starcie będzie decyzja sędziów”.

Jeśli interesujesz się sportami walki – musisz sprawdzić ten artykuł: Puchar Świata 2022 Budapeszt w kickboxingu przywędrował do Nasielska.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager, redaktor naczelny Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze – @Mati_N95

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…