Na Nałęcza dobrze nie jest

2020-10-24 10:05:20

W poprzednim numerze poruszaliśmy temat remontu budynku komunalnego przy ul. Legionów. Lokatorzy uważają, że owszem jest lepiej, ale tylko z wierzchu i dotyczy to nie tylko tej lokalizacji

Po publikacji artykułu napisała do nas czytelnicza zwracając uwagę, że podobna sytuacja ma miejsce również w budynkach przy ul. Nałęcza 28 i 35. Przy ul. Nałęcza 35 wciąż trwa remont i bałagan na podwórku jest w pełni uzasadniony. O stanie podwórka w tym miejscu pisaliśmy już w wakacje i nasza interwencja okazała się skuteczna. Tuż po materiale podwórko zostało posprzątane, ale komórki lokatorskie nadal są w stanie opłakanym.

Remonty realizowane w budynkach komunalnych w mieście, jak również w Twierdzy Modlin są prowadzone w ramach działania Rewitalizacja obszarów zmarginalizowanych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014 – 2020 finansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. W ramach projektu Odnowa tkanki mieszkaniowej na terenie miasta Nowy Dwór Mazowiecki jako element szerszego działania rewitalizacyjnego zaplanowano następujący zakres robót: wykonanie remontu w obrębie klatek schodowych, elewacji, stolarki okiennej i drzwiowej, pokrycia dachowego oraz wykonanie węzłów cieplnych. Projekt nie obejmuje renowacji komórek lokatorskich, więc takie prace nie zostaną wykonane.

O temacie remontu komórek wspominał burmistrz Jacek Kowalski podczas zebrania z mieszkańcami osiedla Twierdza Modlin pod koniec wakacji. Jak przyznał, remonty komórek nie mogą być realizowane w ramach projektu, który ma jasne wytyczne co do zakresu prac. Problem jest znany urzędnikom i remonty będą realizowane w późniejszym terminie, ze środków z budżetu miasta. Trzeba uczciwie przyznać, że niezależnie od remontu lokatorzy sami powinni zwrócić większą uwagę na porządek, który panuje w rejonie komórek i w dużej mierze zależy od ich dobrej woli.

MM

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *