Facebook
MPL WARSZAWA-MODLIN. Nowy przewoźnik wkracza do gry

2022-10-31 3:18:22

Narodowy przewoźnik Mołdawii (Air Moldova) uruchomił nowe, bezpośrednie połączenie pomiędzy stolicą państwa Kiszyniowem a Lotniskiem Warszawa-Modlin. Pierwszy samolot wylądował w mglisty, poniedziałkowy (31.10.) poranek

Zimowa siatka połączeń lotniska w tym roku zostaje wzbogacona nie tylko o nowy kierunek, ale też kolejnego przewoźnika, który tym samym w symboliczny sposób przełamuje monopol irlandzkiego Ryanair w lotach rejsowych z nowodworskiego portu lotniczego.

Od 31 października br. Air Moldova zaprasza pasażerów na pokłady swoich samolotów na trasie Kiszyniów – Modlin w poniedziałki, środy i soboty. Loty odbywają się samolotami Airbus-319. Bilety można nabyć na dwie klasy: ekonomiczną i biznesową.

Z lotniska w Kiszyniowie pasażerowie mogą w dogodny sposób kontynuować podróż w 15 kierunkach europejskich i w trzech środkowowschodnich do: Izraela, Gruzji, i Armenii.
– Z ogromną satysfakcją witamy na naszym lotnisku nowego przewoźnika. Współpraca z Air Moldova zapowiada się bardzo obiecująco i jest cennym uzupełnieniem naszej siatki regularnych połączeń pasażerskich. Jest to również potwierdzenie faktu, że oferta Lotniska Warszawa/Modlin staje się coraz bardziej atrakcyjna dla potencjalnych nowych przewoźników, czego pierwsze efekty widzimy dzisiaj – powiedział podczas spotkania inaugurującego pierwszy przylot samolotu Air Moldova Tomasz Szymczak, p.o. Prezesa Zarządu Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin.

Powietrzna brama dla pasażerów z Ukrainy

Lot z Kiszyniowa rozpoczyna się o godz. 7:00 rano. Lądowanie w Modlinie jest o godz. 8:00 naszego czasu. Natomiast z nowodworskiego lotniska wylot jest o godzinie 8:50, a lądowanie w Mołdawii o godz. 11:45 (czasu miejscowego). Lot trwa niecałe dwie godziny.

Najtańszy bilet na przelot w jedną stronę,  np. na najbliższą sobotę kosztuje ok. 70 Euro. – Port Lotniczy Warszawa/Modlin staje się w tej chwili lotniskiem pierwszego wyboru dla naszych wschodnich sąsiadów. Jestem przekonany, że połączenie z Kiszyniowem ma wielki potencjał i będzie często wykorzystywane nie tylko przez Polaków i gości z Mołdawii, ale również przez pasażerów z Odessy, Winnicy, Czerniowiec, Humania i innych ukraińskich miast – dodaje Grzegorz Hlebowicz, Wiceprezes Zarządu ds. Korporacyjnych MPL Warszawa-Modlin.

Samolot, który wylądował w poniedziałek rano w Modlinie był wypełniony pasażerami w całości.

 

Pierwsze lądowanie w Modlinie, fot.: Sebastian Lalka

 

Uśmiechnięte stewardesy linii Air Moldova

M.M.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *