MPL WARSZAWA-MODLIN. Cztery interwencje na pokładach samolotów

2022-06-23 11:10:36

Zatrzymaniem agresywnego pasażera za znieważenie funkcjonariuszy w czasie pełnienia czynności służbowych oraz za zakłócanie porządku i bezpieczeństwa na pokładzie samolotu zakończyły się interwencje funkcjonariuszy Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej na nowodworskim i warszawskim lotnisku.

Agresywny pasażer to ob. Polski w stanie upojenia alkoholowego, który podczas lotu z Oslo nie wykonywał poleceń personelu pokładowego, był agresywny wobec obsługi i pasażerów. Mimo próśb o zaprzestanie tego typu zachowania załoga samolotu była zmuszona powiadomić funkcjonariuszy z Zespołu Interwencji Specjalnych z PSG Warszawa-Modlin, aby po wylądowaniu samolotu podjęła czynności wobec delikwenta. Pasażera pouczono o zachowaniu zgodnym z prawem, wykonywaniu poleceń funkcjonariuszy SG oraz możliwości użycia środków przymusu bezpośredniego. Mężczyzna w trakcie interwencji był bardzo pobudzony, w dalszym ciągu agresywnie reagując oraz obrażając zarówno członków załogi jak i funkcjonariuszy. W związku z brakiem reakcji na polecenia interweniujących funkcjonariuszy oraz napastliwe zachowanie, wobec Polaka zostały użyte środki przymusu bezpośredniego w postaci chwytów obezwładniających i kajdanek. Mężczyzna został przewieziony do szpitalnego oddziału ratunkowego w Nowym Dworze Mazowieckim w celu badania na zawartość alkoholu. Wynik 3,03 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Po wytrzeźwieniu mężczyzna odpowie za znieważenie funkcjonariuszy podczas pełnienia obowiązków służbowych oraz za niewykonywanie poleceń dowódcy statku powietrznego związanych z porządkiem na pokładzie. Póki, co przebywa w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych przy KPP Płońsk.
Kolejnych trzech podróżnych – dwóch ob. Ukrainy i Polaka, którzy w czasie lotu z Seulu, Londynu i Madrytu palili papierosy i nie stosowali się do poleceń załogi, ukarano mandatami na łączną kwotę 960 zł.

www.nadwislanski.strazgraniczna.pl

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *