MODLIN STARY. Kończy się śledztwo ws. bestii z Modlina

2021-05-21 1:35:38

Prokuratura jest na końcowym etapie sporządzania aktu oskarżenia przeciwko 19-latkowi podejrzanemu o włamanie, brutalny gwałt i skatowanie 82-letniej kobiety z Modlina Starego. Mężczyźnie grozi do 15 lat pozbawienia wolności


Makabryczne zdarzenie miało miejsce 10 lutego br. Wtedy też, zgodnie z informacjami jakie udało nam się ustalić, doszło do włamania do jednego z domów w Modlinie Starym. Jak się później okazało, włamywaczem był 19-letni Daniel W., mieszkaniec Nowego Modlina. Mężczyzna najpierw brutalnie zgwałcił, a później skatował 82-letnią właścicielkę domu. Horror kobiety przerwała osoba z rodziny, która weszła do domu i przepłoszyła napastnika. 19-latek wyskoczył przez balkon i zaczął uciekać w kierunku stacji PKP Modlin, gdzie też został zatrzymany przez policję.
Jak udało nam się ustalić, kobieta w ciężkim stanie została przewieziona do szpitala. Zaś 19-letni zwyrodnialec na wniosek prokuratury trafił na 3 miesiące do aresztu. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na postawienie mu zarzutów z atr. 197 kodeksu karnego tzn. gwałtu. Nie udało nam się dowiedzieć, czy w trakcie zdarzenia mężczyzna był poczytalny oraz czy przyznał się do zarzucanych mu czynów.
Z uwagi na charakter przestępstwa oraz bestialstwo oprawcy Prokuratura w Nowym Dworze Maz. nie udziela żadnych informacji. Udało nam się dowiedzieć natomiast, że śledztwo w tej sprawie jest w końcowej fazie, co oznacza najprawdopodobniej, że niebawem do Sądu zostanie skierowany akt oskarżenia.

QK

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *