Modlin: Kto wybuduje wielki hotel?

2015-10-17 10:37:06

Władze lotniska w Modlinie szukają dzierżawcy terenu o powierzchni pół hektara, tuż przy porcie. W ciągu trzech lat ma tam powstać hotel

Nieruchomość liczy 5600 m² i zlokalizowana jest przy drodze wewnętrznej portu, ok. 200 m od terminala pasażerskiego.

– Powstanie hotelu lotniskowego, położonego niemal na wyciągnięcie ręki od terminala, spełni oczekiwania wielu podróżnych i liczymy, że przyciągnie też nowych. Chcielibyśmy, aby pierwsi klienci mogli skorzystać z obiektu hotelowego w 2018 roku – zaznacza Piotr Okienczyc, prezes portu.

Władze lotniska chciałyby, by teren dzierżawiła międzynarodowa firma posiadająca już sieć hoteli. Na zgłoszenia wstępne oferentów port czeka do 23 listopada. Potem nastąpić mają negocjacje, a dopiero w trzecim etapie postępowania konkursowego firmy będą składać ostateczne oferty.

– Chcielibyśmy, aby pierwsi klienci mogli skorzystać z obiektu hotelowego w 2018 roku – zapowiada Okienczyc.

W międzyczasie będą już trwały prace nad bocznicą kolejową, dzięki czemu za kilka lat pod samo wejście do terminala będzie można pojechać pociągiem. We wrześniu br. projekt budowy stacji kolejowej przy lotnisku w Modlinie został wpisany na listę inwestycji realizowanych w ramach unijnego wsparcia na lata 2014-2020. Oznacza to, że dworzec musi powstać najpóźniej do 2023 roku. Wtedy dojazd z centrum Warszawy na lotnisko zajmie nie więcej niż 45 minut – o kwadrans krócej niż obecnie.

acz

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *