Młodzież posprzątała stare groby
2017-10-27 1:00:20
W ubiegłym tygodniu uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Zakroczymiu bezinteresownie i poza godzinami lekcyjnymi posprzątali zaniedbane groby znajdujące na zakroczymskim cmentarzu.
Prace porządkowe nadzorowała nauczycielka – p. Agnieszka Szostak. Uczniowie, tuż po lekcjach, udali się na zakroczymski cmentarz, by posprzątać i uporządkować stare, zaniedbane mogiły zmarłych.
Młodzież porządkowała przypadkowe groby, jak również mogiły dawnych nauczycieli uczących w Szkole Podstawowej w Zakroczymiu m.in.; byłego dyrektora p. Stanisława Klarżuka i jego żony p. Krystyny Klarżuk, p. Gasińskiej i p. Koseckiej. Młodzieży udało się również uporządkować grób z 1873 roku.
Taką postawę się chwali! Uczniom gratulujemy inicjatywy, natomiast dyrekcji i nauczycielom tak mądrej i świadomej młodzieży.
Adam Balcerzak