Mieszkańcy nie są zainteresowani losem miasta

2016-11-25 11:16:20

15 listopada w Szkole Podstawowej numer 5 w Nowym Dworze Mazowieckim odbyło się kolejne już spotkanie urzędników z mieszkańcami, w celu stworzenia dokumentu jakim jest Strategia Rozwoju Miasta na lata 2017 – 2030. Niestety na sali pojawiło się tylko 7 osób.

ADAM BALCERZAK

a.balcerzak@nowodworski.info

Obecnych na spotkaniu można było policzyć na palcach obu rąk. Frekwencja nie była zadowalająca. Na szczęście osoby, które przyszyły na zebranie miały bardzo dużo do powiedzenia i sypały pomysłami, niczym z czarodziejskiego kapelusza.

Czego brakuje na “Pólku”?

Konsultacje społeczne w SP5 miały na celu zbadanie przez urzędników tego, czego mieszkańcom tego osiedla brakuje najbardziej. Przybyli składali różne propozycje. Były one bardzo sensowne.

Mieszkańcy zwrócili uwagę między innymi na to, że na ich osiedlu brakuje oświetlanych przejść dla pieszych. Latarnie znajdujące się na ulicy Bohaterów Modlina nie zdają egzaminu, są zdewastowane i wymagają modernizacji.

Mieszkańcy zwrócili również uwagę na to, że na “Pólku” jest za mało ławek. Osoby starsze nie mają gdzie spędzać wolnego czasu.

Była też mowa o tym, że na “Pólku” jest za mało urządzeń zabawowych dla dzieci. Place zabaw znajdują się tak naprawdę tylko w dwóch miejscach.

Poruszony został również temat plaży przy WOPR-ze, która zdaniem mieszkańców jest ciągle brudna i zanieczyszczona. Jeden z obecnych zwrócił uwagę, że zadaniem ratowników jest sprzątnięcie plaży. Zauważył, że kąpielisko przy targowisku miejskim, którym opiekuje się OSP – RW, jest zawsze czyste, natomiast ratownicy WOPR-u nie dbają o nie, mimo że dostają za to wynagrodzenie. Nie tylko jednak plaża przy WOPR-ze jest zanieczyszczona. Mieszkańcy zwrócili również uwagę na śmieci fruwające po całym mieście – papierki, szkło, niedopałki papierosowe. Mieszkańcy proszą o zwiększenie ilości koszy na śmieci, bo najzwyczajniej w świecie jest ich za mało.

Podczas spotkania powrócił temat wału narwianego. Mieszkańcy poprosili przedstawicielkę urzędu, by zapisała w protokole prośbę o zamontowanie na nim latarni, postawienia koszy na śmieci, ławek oraz oczyszczenia schodów prowadzących na wał, gdyż są one zarośnięte.

Radny Tadeusz Sosiński, choć nie jest mieszkańcem “Pólka” pojawił się na spotkaniu i zaproponował, żeby stworzyć klub w piwnicy, którego celem będzie integracja lokalnej społeczności mieszkańców. Radny zauważył, że miejscem spotkań starszych panów jest róg ulicy Bohaterów Modlina i stwierdził, że to trzeba zmienić.

Mieszkańcy zaapelowali również o poprawę jakości dróg, o ich remont, załatanie dziur. Jedną z propozycji było również stworzenie połączenia komunikacyjnego osiedla “Pólko” z lotniskiem. Tak naprawdę problem ten dotyczy całego miasta, ponieważ mieszkańcy Nowego Dworu nie są w stanie dotrzeć stąd bezpośrednio do portu lotniczego. Jedynym wyjściem jest przesiadka na stacji w Modlinie.

 

To są jednak tylko propozycje i marzenia mieszkańców. Co uda się zrobić w ciągu najbliższych 13 lat? Czas pokaże.

Najbliższe konsultacje społeczne, będą podsumowaniem dotychczas odbytych spotkań. Odbędą się one 8 grudnia o godzinie 19:00 w Nowodworskim Ośrodku Kultury.

AB

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *